Novinky v knihovně Rakouského kulturního fóra

Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18

© RKF

Fond veřejně přístupné knihovny Rakouského kulturního fóra v Praze se průběžně rozrůstá. Veškeré dostupné tituly naleznete v online katalogu, který je nově dostupný nejen v němčině, ale také v angličtině.

Navštivte nás osobně ještě před letní provozní přestávkou: ve dnech 29.7.2024 – 16.8.2024 bude knihovna Rakouského kulturního fóra na Jungmannově náměstí v Praze uzavřena.

Vypůjčit si můžete například některou z novinek, které jsme za účasti autorů prezentovali v uplynulých týdnech v souvislosti s jubilejním rokem, kdy si připomínáme sté výročí úmrtí Franze Kafky:

Nicolas Mahler: Kafka v kostce

Český překlad Michaely Škultéty vydalo nakl. Argo

Humorná komiksová biografie Franze Kafky v podání rakouského kreslíře Nicolase Mahlera. Autor knihu osobně představil během Světa knihy 2024 v Praze. Poslechněte si, jak o knize hovoří v rozhovoru pro Český rozhlas.

Manfred Müller: Kafka träumt

Velký znalec Kafkova díla a ředitel Rakouské společnosti Franze Kafky Manfred Müller vybral a komentoval snové texty z Kafkových deníků a dopisů a ukazuje, jak Kafkovo dílo vychází z logiky snů.

Hans Platzgumer: Die ungeheure Welt in meinem Kopf

Hans Platzgumer se ve svém nejnovějším románu vrací k postavě tanečnice Eduardové z Kafkových snů a zasazuje ji do současnosti, do života vídeňského taxikáře. Co se v tomto dynamickém příběhu odehrává, je neoddiskutovatelně kafkovské, vzrušující, absurdní, děsivé i veselé zároveň.

 


novinky

Uzavření knihovny Rakouského kulturního fóra v Praze
V průběhu letních prázdnin 2024 bude knihovna RKF od 29.7.2024 do 16.8.2024 uzavřena. Od 19.8.2024 můžete navštívit knihovnu opět v běžné otevírací době. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ