RakLit: Vážně? Nevážně! – Hans Carl Artmann

Podcast/Video

15.11.2021 15:00, online

Wolfgang H. Wögerer, Wien

Pouze německy

Náš pořad o rakouské literatuře má pro Vás speciální epizodu, která bude výjimečně v němčině!

K nedožitým 100. narozeninám bude naše literární online setkání věnováno rakouskému spisovateli H.C. Artmannovi. Přední česká germanistka doc. Dana Pfeiferová si tentokrát pozvala prominentní rakouskou Artmann-specialistku Dr. habil Alexandru Millner, se kterou budou debatovat o této výrazné osobnosti rakouské literatury.

Hans Carl Artmann (1921 – 2000) byl rakouský lyrik a prozaik, autor experimentálních textů. Po roce 1952 se stal vůdčím představitelem tzv. Wiener Gruppe, tedy autorů, užívajících ve svých dílech rozličné jazykové experimenty. Artmannova ve své lyrice aplikuje vídeňský dialekt a opírá se o surrealismus či ostatní směry evropské avantgardy.

Svou rozsáhlou lyrickou tvorbu z 50. a 60. let shrnul Artmann do sbírky bělostný dopis z lincolnshiru (ein lilienweisser brief aus lincolnshire) z roku 1969, jeho experimentální prózy pak vyšly ve třech svazcích pod názvem Gramatika růží (Grammatik der Rosen) v roce 1979.

Odkaz k připojení: ZDE


Rádi čtete? Zajímá Vás literatura? A co třeba rakouská? Rakouské kulturní fórum přichází se svým prvním podcastem RakLit: Vážně? Nevážně!, kde se společně budeme bavit o rakouských autorech se zajímavými osobnostmi (nejen) české germanistiky.

Pořad připravila: doc. PaedDr. Dana Pfeiferová Ph.D.
Moderuje: Mgr. Václava Beyerová (E-Mail pro dotazy k pořadu: vaclava.beyerova@rkfpraha.cz)

Přehled všech epizod

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2022 | Impressum | T16704466174384
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ