15. mezinárodní festival alpinismu

23.11. - 25.11.2018, Praha 2, Národní dům na Vinohradech, nám. Míru 9

(c) archiv Lide & Hory

Simultánně tlumočeno

Jedním z hlavních témat letošního ročníku Mezinárodního festivalu alpinismu je 40. výročí prvního výstupu na Mount Everest (8848 m) bez kyslíkového přístroje, který se uskutečnil v rámci expedice rakouského Alpenvereinu Everest 1978 pod vedením Wolfganga Nairze. Do Prahy přijede většina členů této expedice – Peter Habeler, Wolfgang Nairz, Robert Schauer a Oswald Oelz. Na festivalu se však můžete setkat i s dalšími významnými osobnostmi a legendami alpinismu z celého světa. Hlavním zahraničním partnerem je Národní park Vysoké Taury se sídlem v salcburském Mittersillu. Součástí festivalu je rovněž veletrh domácích i zahraničních partnerů z oblasti cestovního ruchu, dále pak výstavy, projekce unikátních filmů, přednášky, knižní prezentace a autogramiády. Prologem festivalu bude koncert Alpinismus a hudba II ve smíchovském kostele sv. Václava, tento hudební zážitek speciálně pro Prahu připravili hudebníci a pěvecké sbory z Rakouska a ze Slovinska.

Program a informace

Prodej vstupenek:
- osobně v centrále ALPY, Štefánikova 63, 150 00 Praha 5
- od 29.10. v rezervačním systému pro Mezinárodní festival alpinismu Praha 2018

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Designblok 2020 vyhlašuje Open Call k připravované výstavě DESIGN HELPS
Deadline pro zaslání projektů: 30.6. 2020. Vice informací

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

IFK Senior a Research Fellowships 2021/22
vypisuje Mezinárodní výzkumné středisko kulturních věd na univerzitě umění Linec / Vídeň. Uzavěrka přihlášek: 2.8.2020. Další informace (v angličtině)

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Přípravný kurz na DFP-RI
Diplomatická akademie ve Vídni nabízí od 14. do 19. září 2020 přípravný kurz na DFP-RI – Diplôme de Français Professionnel des Relations Internationales. Uzávěrka přihlášek: 30. červen 2020 další informace

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Seminární program 2020 Kultury a jazyka
Kultura a jazyk je program rakouského Spolkového ministerstva školství, vědy a výzkumu (BMBWF) a každoročně nabízí kromě celosvětově pořádaných Dnů Rakouska také mezinárodní semináře dalšího vzdělávání pro učitele němčiny jako cizího jazyka v Rakousku. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15913838918833
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ