Chris Precht o obnovení spojení mezi architekturou a zemědělstvím

reSITE Day at Dezeen's Virtual Design Festival

online

(c) reSITE

Pouze anglicky

Chris Precht věří, že architektura byla vždy řízena smyšlenými příběhy, které následně měly škodlivý vliv na přírodní prostředí. Jeho vlastní projekty se snaží syntetizovat dva největší znečišťující průmysly – architekturu a zemědělství – s cílem vytvořit typ udržitelné budovy, která by přinesla pocit přírody zpět do našich měst. Představuje si svět, ve kterém jsou města navržena tak, aby vracela zpět prostor přírodě a znovu propojila naše životy s našimi zdroji vitality.

Nás zajímají smyšlené příběhy. Naši planetu ne.
Chris Precht, Studio Precht

Přednáška Chrise Prechta – video & článek (v angličtině)

Chris je spoluzakladatelem Studio Precht. Společně s manželkou Fei nyní pracují na zakázkách pro zelenou architekturu. Jejich projekty využívají přírodní materiály s nízkou uhlíkovou stopou a jejich cílem je znovu propojit města se zemědělstvím. Studio Precht získalo řadu národních a mezinárodních ocenění, včetně Ceny Emerging Firm of Year Award od Architizer.

reSITE je největší středoevropská konference o zvýšení kvality života ve městech díky lepšímu plánování, správě a architektuře. Téma v roce 2019 – REGENERATE – vyzývalo k akci. Konference nabídla řešení, která pomohou městům předefinovat využití zdrojů pro měnící se potřeby 21. století, mimo jiné pro předcházení klimatickým změnám a zvyšování faktoru spokojenosti.

Dezeen's Virtual Design Festival
reSITE festival na Facebooku
reSITE festival na youtube

#AustriaKulturDigital

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Designblok 2020 vyhlašuje Open Call k připravované výstavě DESIGN HELPS
Deadline pro zaslání projektů: 30.6. 2020. Vice informací

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

IFK Senior a Research Fellowships 2021/22
vypisuje Mezinárodní výzkumné středisko kulturních věd na univerzitě umění Linec / Vídeň. Uzavěrka přihlášek: 2.8.2020. Další informace (v angličtině)

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Österreich Institut Brno vyučuje online
Aktuální informace na Facebooku Österreich Institutu Brno

Přípravný kurz na DFP-RI
Diplomatická akademie ve Vídni nabízí od 14. do 19. září 2020 přípravný kurz na DFP-RI – Diplôme de Français Professionnel des Relations Internationales. Uzávěrka přihlášek: 30. červen 2020 další informace

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Seminární program 2020 Kultury a jazyka
Kultura a jazyk je program rakouského Spolkového ministerstva školství, vědy a výzkumu (BMBWF) a každoročně nabízí kromě celosvětově pořádaných Dnů Rakouska také mezinárodní semináře dalšího vzdělávání pro učitele němčiny jako cizího jazyka v Rakousku. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908746933061
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ