Chris Precht o obnovení spojení mezi architekturou a zemědělstvím

reSITE Day at Dezeen's Virtual Design Festival

online

(c) reSITE

Pouze anglicky

Chris Precht věří, že architektura byla vždy řízena smyšlenými příběhy, které následně měly škodlivý vliv na přírodní prostředí. Jeho vlastní projekty se snaží syntetizovat dva největší znečišťující průmysly – architekturu a zemědělství – s cílem vytvořit typ udržitelné budovy, která by přinesla pocit přírody zpět do našich měst. Představuje si svět, ve kterém jsou města navržena tak, aby vracela zpět prostor přírodě a znovu propojila naše životy s našimi zdroji vitality.

Nás zajímají smyšlené příběhy. Naši planetu ne.
Chris Precht, Studio Precht

Přednáška Chrise Prechta – video & článek (v angličtině)

Chris je spoluzakladatelem Studio Precht. Společně s manželkou Fei nyní pracují na zakázkách pro zelenou architekturu. Jejich projekty využívají přírodní materiály s nízkou uhlíkovou stopou a jejich cílem je znovu propojit města se zemědělstvím. Studio Precht získalo řadu národních a mezinárodních ocenění, včetně Ceny Emerging Firm of Year Award od Architizer.

reSITE je největší středoevropská konference o zvýšení kvality života ve městech díky lepšímu plánování, správě a architektuře. Téma v roce 2019 – REGENERATE – vyzývalo k akci. Konference nabídla řešení, která pomohou městům předefinovat využití zdrojů pro měnící se potřeby 21. století, mimo jiné pro předcházení klimatickým změnám a zvyšování faktoru spokojenosti.

Dezeen's Virtual Design Festival
reSITE festival na Facebooku
reSITE festival na youtube

#AustriaKulturDigital

novinky

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15970498053010
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ