Chris Precht o obnovení spojení mezi architekturou a zemědělstvím

reSITE Festival 2019 - online

online

(c) Image courtesy of Studio Precht via resite.org

Pouze anglicky

Chris Precht věří, že architektura byla vždy řízena smyšlenými příběhy, které následně měly škodlivý vliv na přírodní prostředí. Jeho vlastní projekty se snaží syntetizovat dva největší znečišťující průmysly – architekturu a zemědělství – s cílem vytvořit typ udržitelné budovy, která by přinesla pocit přírody zpět do našich měst. Představuje si svět, ve kterém jsou města navržena tak, aby vracela zpět prostor přírodě a znovu propojila naše životy s našimi zdroji vitality.

Nás zajímají smyšlené příběhy. Naši planetu ne.
Chris Precht, Studio Precht

Přednáška Chrise Prechta – video na YouTube reSITU
Chris Precht on Architecture Driven by Fictional Stories
Podcast DESIGN AND THE CITY: A New Generation of Architects with Chris Precht
Transcript podcastu

Chris je spoluzakladatelem Studio Precht. Společně s manželkou Fei nyní pracují na zakázkách pro zelenou architekturu. Jejich projekty využívají přírodní materiály s nízkou uhlíkovou stopou a jejich cílem je znovu propojit města se zemědělstvím. Studio Precht získalo řadu národních a mezinárodních ocenění, včetně Ceny Emerging Firm of Year Award od Architizer.

reSITE je největší středoevropská konference o zvýšení kvality života ve městech díky lepšímu plánování, správě a architektuře. Téma v roce 2019 – REGENERATE – vyzývalo k akci. Konference nabídla řešení, která pomohou městům předefinovat využití zdrojů pro měnící se potřeby 21. století, mimo jiné pro předcházení klimatickým změnám a zvyšování faktoru spokojenosti.

reSITE festival na Facebooku
reSITE festival na youtube

#AustriaKulturDigital

novinky

AKTION ČR - RAKOUSKO VÝZVA PRO PODÁVÁNÍ NÁVRHŮ PROJEKTŮ
POZOR ZMĚNA! NOVÝ TERMÍN! Chcete v roce 2021 realizovat spolupráci s rakouskou VŠ v oblasti vědy či vzdělávání? Využijte možnosti programu AKTION ČR – Rakousko. Termín pro podání návrhů projektů je do 31. října. Všechny potřebné informace najdete na: Další informace

Stipendia AKTION ČESKÁ REPUBLIKA – RAKOUSKO
pro studenty na stipendijní pobyty v délce 1 až 5 měsíců a pro akademické pracovníky na výzkumné/přednáškové pobyty v délce 1 až 3 měsíce v Rakousku. Termín pro podávání žádostí: 31. října 2020. Link pro více informací: Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T16040419838676
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ