Evropský den jazyků

festival jazyků

26.09.2023 09:00, Praha 1, Kampus Hybernská, Hybernská 4

(C) Evropská komise a Tomáš Princ

česky, další jazyky

26. září se od roku 2001 slaví jako Evropský den jazyků. Smyslem této iniciativy je oslava jazykové a kulturní rozmanitosti v Evropě a podpora celoživotního vzdělávání v oblasti cizích jazyků. Evropský den jazyků v Kampusu Hybernská letos v Praze nabídne celodenní program s workshopy, přednáškami, výstavou, ale třeba i jazykovou únikovou hrou. Kompletní program nese podtitul Cesta do středu Evropy.

Vrcholem programu bude jako každý rok tzv. Speak-Dating. Jedná se o „seznamku s jazyky“, během které se zájemkyně a zájemci posadí na několik minut k lektorce či lektorovi a naučí se první slova a fráze v nové řeči. Na výběr bude přes 20 jazyků a vyučovat budou převážně rodilí mluvčí.

Akci pořádá Zastoupení Evropské komise v České republice, jazykové a kulturní instituty sdružené v síti EUNIC (European Union National Institutes for Culture), Knihovna řečí a další partneři. Rakouské kulturní fórum v Praze se bude, jakožto člen clusteru EUNIC, rovněž podílet na letošní „jazykové seznamce“.

Více informací

Facebook

novinky

Stáž
Rakouské kulturní fórum v Praze nabízí studentům a mladým akademickým pracovníkům možnost placené stáže na dobu dvou až tří měsíců. Přihlášku (motivační dopis a životopis v tabulkové podobě) zasílejte na adresu: info@rkfpraha.cz. Informace v němčině najdete zde.

Náprava budoucnosti – Globální casting nových nápadů
Rádio Ö1 hledá inovativní nápady, koncepty a projekty pro svět zítřka. Přihlášky zde

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16957211678889
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ