Evropský den jazyků

festival jazyků

26.09.2023 09:00, Praha 1, Kampus Hybernská, Hybernská 4

(C) Evropská komise a Tomáš Princ

česky, další jazyky

26. září se od roku 2001 slaví jako Evropský den jazyků. Smyslem této iniciativy je oslava jazykové a kulturní rozmanitosti v Evropě a podpora celoživotního vzdělávání v oblasti cizích jazyků. Evropský den jazyků v Kampusu Hybernská letos v Praze nabídne celodenní program s workshopy, přednáškami, výstavou, ale třeba i jazykovou únikovou hrou. Kompletní program nese podtitul Cesta do středu Evropy.

Vrcholem programu bude jako každý rok tzv. Speak-Dating. Jedná se o „seznamku s jazyky“, během které se zájemkyně a zájemci posadí na několik minut k lektorce či lektorovi a naučí se první slova a fráze v nové řeči. Na výběr bude přes 20 jazyků a vyučovat budou převážně rodilí mluvčí.

Akci pořádá Zastoupení Evropské komise v České republice, jazykové a kulturní instituty sdružené v síti EUNIC (European Union National Institutes for Culture), Knihovna řečí a další partneři. Rakouské kulturní fórum v Praze se bude, jakožto člen clusteru EUNIC, rovněž podílet na letošní „jazykové seznamce“.

Více informací

Facebook

novinky

Letní kurzy němčiny
Österreich Institut Brno nabízí širokou nabídku letních kurzů. Více informací

Uzavření knihovny Rakouského kulturního fóra v Praze
V průběhu letních prázdnin 2024 bude knihovna RKF od 29.7.2024 do 16.8.2024 uzavřena. Od 19.8.2024 můžete navštívit knihovnu opět v běžné otevírací době. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Placená stáž podzim 2024
Rakouské kulturní fórum v Praze nabízí studujícím a mladým akademičkám a akademikům možnost placené stáže v období září-listopad 2024 na dobu dvou až tří měsíců. Přihlášku (strukturovaný životopis a motivační dopis) zašlete do 30.6.2024 na adresu: prag-kf@bmeia.gv.at. Informace v němčině najdete zde.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ