Kafka 2024

Celoroční festival

na více místech

(c) DLA-Marbach, www.dla-marbach.de

německy, česky

3. června 2024 uplynulo sto let od smrti spisovatele a pražského rodáka Franze Kafky. Na mnoha místech a v řadě akcí, knih, blozích, podcastech a dokonce i videohrách se vzpomíná na něho a jeho odkaz. Opět se můžeme přesvědčit o tom, jak aktuální a inspirativní jsou jeho texty a úvahy o životě a umění.

Projekt Kafka 2024 proto záměrně propojuje aktéry, kteří se budou ve svém programu věnovat tomuto německy mluvícímu autorovi narozenému v české metropoli Praze, a to především v České republice, Německu a Rakousku. Přináší dvojjazyčné informace o akcích v jednotlivých městech, o soutěžích a výzvách, základní informace o Franzi Kafkovi, blogy a mnoho dalšího. Platforma, která byla spuštěna na podzim 2023, je také centrálním místem pro informace o Franzi Kafkovi a kontextu jeho života a díla.

Projekt inicioval a koordinuje Spolek Adalberta Stiftera (Mnichov) a vznikl ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze / Praha - město literatury UNESCO.

Web Kafka 2024

novinky

Uzavření knihovny Rakouského kulturního fóra v Praze
V průběhu letních prázdnin 2024 bude knihovna RKF od 29.7.2024 do 16.8.2024 uzavřena. Od 19.8.2024 můžete navštívit knihovnu opět v běžné otevírací době. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Letní kurzy němčiny
Österreich Institut Brno nabízí širokou nabídku letních kurzů. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ