Prague meets Vienna

Festival meziměstské spolupráce

08.06. - 10.06.2023, Praha 1, Mariánské náměstí

© Prague meets Vienna

Festival Prague meets Vienna je kulturní akcí, která se zaměřuje na posilování vztahů a spolupráce mezi Prahou a Vídní a který navazuje na festival Vienna meets Prague. Během pražského festivalu se uskuteční několik kulturních akcí, včetně koncertů, promítání filmů, autorských čtení a odborných přednášek, které se zaměří na témata jako urbanismus, migrace a integrace. Cílem festivalu je přinést do obou měst nové kulturní a společenské impulsy a podpořit dialog mezi různými kulturami a komunitami.

Slavnostního zahájení se zúčastní primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda, velvyslankyně Rakouska v České republice Bettina Kirnbauer a člen vídeňského zastupitelstva Peko Baxant.

Rakouské kulturní fórum je partnerem tohoto festivalu a podporuje promítání Přehlídky rakouských krátkých filmů a dokumentu "Farmář a hipster".

novinky

Uzavření knihovny
Milí přátelé Rakouského kulturního fóra! Z technických důvodů je knihovna RKF dnes 30.11.2023 a zítra 1.12.2023 zavřená. Od 4.12.2023 můžete navštívit knihovnu opět v běžné otevírací době. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Rakouské kulturní fórum nabízí placenou stáž
studentům a mladým akademickým pracovníkům na dobu dvou až tří měsíců. Přihlášku (motivační dopis a životopis v tabulkové podobě) zasílejte na adresu: info@rkfpraha.cz. Informace v němčině najdete zde.

Uzavření galerie a knihovny v době Vánočních svátků
V době vánočních svátků a Nového roku jsou galerie a knihovna RKF od pondělí 25.12.2023 do pondělí 1.1.2024 zavřené. Od úterý 2.1.2024 můžete opět navštívit galerii a knihovnu v běžné otevírací době. Přejeme Vám krásné svátky a těšíme se na Vaši návštěvu v novém roce!

Podání přihlášky PRO SCIENTIA stipendia 2024/25
Stipendia nabízejí studentům a absolventům všech studijních oborů, kteří se chtějí věnovat akademické nebo umělecké kariéře, možnost mezioborové diskuse a navazování kontaktů. Uzávěrka přihlášek: 15. prosince 2023. Více informací

Náprava budoucnosti – Globální casting nových nápadů
Rádio Ö1 hledá inovativní nápady, koncepty a projekty pro svět zítřka. Přihlášky zde

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T17013448631509
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ