Prague meets Vienna

Festival meziměstské spolupráce

08.06. - 10.06.2023, Praha 1, Mariánské náměstí

© Prague meets Vienna

Festival Prague meets Vienna je kulturní akcí, která se zaměřuje na posilování vztahů a spolupráce mezi Prahou a Vídní a který navazuje na festival Vienna meets Prague. Během pražského festivalu se uskuteční několik kulturních akcí, včetně koncertů, promítání filmů, autorských čtení a odborných přednášek, které se zaměří na témata jako urbanismus, migrace a integrace. Cílem festivalu je přinést do obou měst nové kulturní a společenské impulsy a podpořit dialog mezi různými kulturami a komunitami.

Slavnostního zahájení se zúčastní primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda, velvyslankyně Rakouska v České republice Bettina Kirnbauer a člen vídeňského zastupitelstva Peko Baxant.

Rakouské kulturní fórum je partnerem tohoto festivalu a podporuje promítání Přehlídky rakouských krátkých filmů a dokumentu "Farmář a hipster".

novinky

DESIGNBLOK Diploma Selection 2023: Open Call
do mezinárodní soutěže pro absolventy magisterských oborů a bakalářských oborů. Uzávěrka přihlášek: 10. července 2023. Přihlášky a informace v angličtině

IFK Research a Senior Fellowship 2024/2025
Mezinárodní výzkumné kulturněvědné centrum na Umělecké univerzitě v Linci nabízí Research a Senior Fellowship. Přihlášky mohou být podány bez ohledu na národnost nebo institucionální či oborovou příslušnost. Uzávěrka přihlášek: 26.6.2023. Více informací

Praktikum
Rakouské kulturní fórum v Praze nabízí studentům a mladým akademickým pracovníkům možnost placené stáže na období září - prosinec 2023 na dobu dvou až tří měsíců. Přihlášku (motivační dopis a životopis v tabulkové podobě) zašlete do 23.6.2023 na adresu: info@rkfpraha.cz. Informace v němčině najdete zde.

Náprava budoucnosti – Globální casting nových nápadů
Rádio Ö1 hledá inovativní nápady, koncepty a projekty pro svět zítřka. Přihlášky zde

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16860473106956
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ