Rakouské kulturní fórum v březnu 2023

Pozdrav ředitele

online

© Österreich Werbung / Roman Huber

Vážení přátelé Rakouského kulturního fóra!

Rád bych vás upozornil na březnové literární akce. Nejprodávanější rakouský autor historických kriminálních románů Andreas Pittler bude v rámci knižního veletrhu v Ostravě číst ze své nejnovější knihy "Heißer Juli 1927" (Horký červenec 1927) a Rakouské knihovny v Liberci a Brně společně pořádají akci "Slampoetry": Rakousko versus Česká republika.

Ve Státní opeře Praha bude v rámci cyklu Musica non grata věnovaného hudbě skladatelů pronásledovaných nacistickým režimem uvedena hudební komedie o zdání a skutečnosti "Šaty dělají člověka" rakouského skladatele Alexandra Zemlinského v nastudování rakouského světelného designéra Bernda Purkabeka a světoznámého rakouského scénografa Herberta Murauera.

Rakousko je na festivalu dokumentárních filmů na téma lidských práv Jeden svět 2023 zastoupeno filmem "Farmář a hipster" režiséra Kurta Langbeina.

Závěrem odkazuji na výstavu rakouského univerzálního umělce Manfreda Peckla "DECODE perceive/confuse" v galerii Rakouského kulturního fóra, kterou můžete navštívit do 13. dubna.

Nechť vás tento zpravodaj dále inspiruje a podrobně informuje o našich rozmanitých kulturních akcích v naději, že je mnozí z Vás navštíví.

Andreas Schmidinger
ředitel

novinky

Letní kurzy němčiny
Österreich Institut Brno nabízí širokou nabídku letních kurzů. Více informací

Uzavření knihovny Rakouského kulturního fóra v Praze
V průběhu letních prázdnin 2024 bude knihovna RKF od 29.7.2024 do 16.8.2024 uzavřena. Od 19.8.2024 můžete navštívit knihovnu opět v běžné otevírací době. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Placená stáž podzim 2024
Rakouské kulturní fórum v Praze nabízí studujícím a mladým akademičkám a akademikům možnost placené stáže v období září-listopad 2024 na dobu dvou až tří měsíců. Přihlášku (strukturovaný životopis a motivační dopis) zašlete do 30.6.2024 na adresu: prag-kf@bmeia.gv.at. Informace v němčině najdete zde.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ