Rakouské kulturní fórum v červenci 2020

online & offline

Grossglockner-Nationalpark-Hohe-Tauern © Oesterreich-Werbung_Peter-Podpera

Vážení přátelé Rakouského kulturního fóra v Praze!

S úlevou a nadějí lze po pandemii COVID-19 pozorovat pozvolný návrat do normálu. Od začátku krize pro nás bylo důležité nabídnout Vám alternativní digitální program a budeme v tom samozřejmě pokračovat i v letních měsících. Od vypuknutí pandemie však bylo a stále je naším prvořadým cílem, abychom s Vámi mohli být co nejdříve znovu v přímém kontaktu a nabídnout Vám kulturní program naživo.

Galerii a knihovnu kulturního fóra na Jungmannově náměstí budete moci od 7. července 2020 opět navštívit v obvyklé  otvírací době. Za striktního dodržování platných nařízení českých úřadů chceme od podzimu pokračovat v našich pravidelných aktivitách. Již nyní bych Vás však chtěl požádat o pochopení, že v z důvodu nezbytného omezení počtu návštěvníků a obecně z důvodu bezpečnosti nás všech, bude účast na akcích v RKF možná pouze po předchozí písemné registraci.

Nebezpečí bohužel ještě zcela nepominulo a opatrnost je stále na místě. Pevně tedy doufám, že zmíněná preventivní opatření a omezení pro Vás nebudou velkým handicapem a velmi se těším, že se s Vámi u nás v RKF již brzy budu moci  osobně setkat. Nezapomínejte prosím dbát o své zdraví a užijte si příjemné léto plné odpočinku.

Andreas Schmidinger
ředitel

novinky

IFK Senior a Research Fellowships 2021/22
vypisuje Mezinárodní výzkumné středisko kulturních věd na univerzitě umění Linec / Vídeň. Uzavěrka přihlášek: 2.8.2020. Další informace (v angličtině)

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Seminární program 2020 Kultury a jazyka
Kultura a jazyk je program rakouského Spolkového ministerstva školství, vědy a výzkumu (BMBWF) a každoročně nabízí kromě celosvětově pořádaných Dnů Rakouska také mezinárodní semináře dalšího vzdělávání pro učitele němčiny jako cizího jazyka v Rakousku. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15940220732379
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ