Rakouské kulturní fórum v červnu 2022

Pozdrav ředitele

online

© Österreich Werbung / Peter Burgstaller

Milí přátelé Rakouského kulturního fóra!

V červnu se aktivity Rakouského kulturního fóra stejně jako v předchozích letech zaměří na pražský knižní veletrh „Svět knihy“. V rámci této významné akce se ve spolupráci s Goethe-Institutem a Švýcarským velvyslanectvím tradičně uskuteční německojazyčný literární program „Das Buch“. Za rakouskou stranu budou svoji tvorbu prezentovat Daniel Wisser a Peter Waterhouse. Renomovaný rakouský spisovatel Josef Winkler bude ve Zlíně hostem cyklu autorských čtení českých a zahraničních autorů „Básníci na Zlínsku“, který od roku 2010 pravidelně v červnu pořádá Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Podrobnosti o rakouské účasti na letošním Landscape Festivalu Praha 2022 najdete v tomto Newsletteru. Vřele doporučujeme výstavy „Abstrakt všeho“ rakouského umělce Markuse Huemera v Galerii Rakouského kulturního fóra a „NATURE FUTURE – mladá evropská fotografie" (ve spolupráci s EUNIC Prague) v parku Kampa na pražské Malé Straně, které můžete navštívit po celý červen.

Nechte se inspirovat naší programovou nabídkou, na všechny akce jste srdečně zváni a těším se, že přijdete v hojném počtu.

Andreas Schmidinger
Ředitel

novinky

DESIGNBLOK Diploma Selection 2023: Open Call
do mezinárodní soutěže pro absolventy magisterských oborů a bakalářských oborů. Uzávěrka přihlášek: 10. července 2023. Přihlášky a informace v angličtině

IFK Research a Senior Fellowship 2024/2025
Mezinárodní výzkumné kulturněvědné centrum na Umělecké univerzitě v Linci nabízí Research a Senior Fellowship. Přihlášky mohou být podány bez ohledu na národnost nebo institucionální či oborovou příslušnost. Uzávěrka přihlášek: 26.6.2023. Více informací

Praktikum
Rakouské kulturní fórum v Praze nabízí studentům a mladým akademickým pracovníkům možnost placené stáže na období září - prosinec 2023 na dobu dvou až tří měsíců. Přihlášku (motivační dopis a životopis v tabulkové podobě) zašlete do 23.6.2023 na adresu: info@rkfpraha.cz. Informace v němčině najdete zde.

Náprava budoucnosti – Globální casting nových nápadů
Rádio Ö1 hledá inovativní nápady, koncepty a projekty pro svět zítřka. Přihlášky zde

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16860429765688
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ