Rakouské kulturní fórum v dubnu 2020

online

Baumbluete © Oesterreich-Werbung_Wolfgang-Weinhaeupl

Vážení přátelé Rakouského kulturního fóra v Praze,

doufám, že se Vám i všem Vašim blízkým v této nelehké době daří dobře. Tento měsíc je všechno jinak: RKF v Praze je až do odvolání zavřeno, mnoho akcí bylo zrušeno nebo přeloženo na jiný termín (např. Dny evropského filmu).

Proto jsme tento měsíc nevydali náš pravidelný tištěný program, který byste obvykle v těchto dnech obdrželi poštou. I přesto bychom Vám rádi alespoň prostřednictvím tohoto newsletteru nabídli několik online kulturních tipů:

Umělkyně Katharina Stadler Vás prostřednictvím pravidelných každotýdenních online prohlídek provede svojí výstavou ID-FI, která je instalovaná v naší galerii. Kromě toho Vám na našem YouTube kanálu představíme i umělce Heriberta Friedla, jehož výstavu v naší galerii právě plánujeme.

Velice nás těší, že můžeme našemu publiku v České republice ve spolupráci se streamovací platformou DAFilms nabídnout po celý měsíc duben zdarma ke zhlédnutí dokumentární snímek Oběd zdarma pro všechny – přijmi nepodmíněné příjmy (Free Lunch Society – Come Come Basic Income). Film rakouského ekonoma a filmaře Christiana Toda, který byl promítán na řadě mezinárodních festivalů, zprostředkovává základní poznatky o nepodmíněném příjmu a hledá vysvětlení, možnosti a zkušenosti ohledně její realizace.

Kromě toho jsme pro Vás sestavili přehled online kulturních tipů (nejen) rakouských institucí napříč všemi oblastmi, který průběžně doplňujeme a aktualizujeme, a jedním příspěvkem jsme se vydali i do nám ne příliš známého terénu – zveme Vás na kulinářskou cestu Rakouskem.

V Novinkách na úvodní straně našeho webu najdete i nadále odkazy na výběrová řízení, zajímavé akce a také na náš Facebook, na kterém pravidelně zveřejňujeme zajímavé informace a aktuální rakouské kulturní tipy – tento měsíc na Vás čekají mimo jiné zajímavosti o minulosti a současnosti RKF v číslech.

Vnímáme současnou krizi také jako výzvu a šanci vyzkoušet nové formáty a platformy pro setkávání, které umožňují kompenzovat chybějící přímý a osobní kontakt. Bohužel ale nedokážeme odhadnout, jak dlouho tato výjimečná situace potrvá. Neustále sledujeme vývoj a změny situace v Rakousku, České republice a celém světě a jsme připraveni flexibilně reagovat na aktuální vývoj. I když není osobní kontakt v této situaci možný, je Vám celý tým Rakouského kulturního fóra pro Vaše případné dotazy a připomínky i nadále k dispozici ať již elektronicky či telefonicky. Bylo by mi potěšením, kdybyste s námi zůstali i nadále v kontaktu, ať již prostřednictvím webu nebo Facebooku, které pro Vás neustále aktualizujeme.

Doufám, že se naše fungování bude moci co nejdříve vrátit do normálních kolejí a budeme se moci opět setkávat osobně. Do té doby Vám všem přeji společně s celým týmem RKF to, co je v dnešní době nejdůležitější, a to hodně zdraví.

Andreas Schmidinger
ředitel

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Designblok 2020 vyhlašuje Open Call k připravované výstavě DESIGN HELPS
Deadline pro zaslání projektů: 30.6. 2020. Vice informací

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

IFK Senior a Research Fellowships 2021/22
vypisuje Mezinárodní výzkumné středisko kulturních věd na univerzitě umění Linec / Vídeň. Uzavěrka přihlášek: 2.8.2020. Další informace (v angličtině)

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Österreich Institut Brno vyučuje online
Aktuální informace na Facebooku Österreich Institutu Brno

Přípravný kurz na DFP-RI
Diplomatická akademie ve Vídni nabízí od 14. do 19. září 2020 přípravný kurz na DFP-RI – Diplôme de Français Professionnel des Relations Internationales. Uzávěrka přihlášek: 30. červen 2020 další informace

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Seminární program 2020 Kultury a jazyka
Kultura a jazyk je program rakouského Spolkového ministerstva školství, vědy a výzkumu (BMBWF) a každoročně nabízí kromě celosvětově pořádaných Dnů Rakouska také mezinárodní semináře dalšího vzdělávání pro učitele němčiny jako cizího jazyka v Rakousku. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908746568159
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ