Rakouské kulturní fórum v listopadu 2022

Pozdrav ředitele

online

© saalbach.com / Daniel Roos

Vážení přátelé Rakouského kulturního fóra!

Po úspěšném uvedení v Praze pokračuje Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST až do 11. listopadu 2022 v Brně a v Olomouci. Další velkou akcí, pořádanou s tradiční podporou Goethe-Institutu, Švýcarského velvyslanectví a Rakouského kulturního fóra, je 27. Pražský divadelní festival německého jazyka, který se uskuteční od 9. listopadu do 4. prosince 2022. Předem upozorňuji, že 3. prosince bude v Divadle na Vinohradech hostovat vídeňský Volkstheater s představením dramatu Gerharta Hauptmanna Einsame Menschen (Osamělé duše).

Na speciální samostatné výstavě Good Street! dokumentuje umělkyně a fotografka Zara Pfeifer prostřednictvím fotografií a krátkých filmů každodenní život řidičů kamionů a mimo jiné se zabývá otázkou, jak moc by měl být systém v době globalizace optimalizovaný, když za volantem stále potřebuje člověka - s jeho vlastními potřebami, obavami a rodinnými problémy, touhami a přáními. Výstavu můžete navštívit v naší galerii od 14. listopadu 2022 do 25. ledna 2023.

Z hudebních akcí bych rád zmínil audiovizuální projekt …And Cannot Reach the Silence formace Rdeča Raketa v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Alternativa v MeetFactory. Podrobné informace o zmíněném projektu, stejně jako o dalších zajímavých hudebních a literárních akcích, najdete v tomto Newsletteru.

Přeji Vám krásný podzim a těším se na setkání s Vámi na našich četných kulturních akcích.

Andreas Schmidinger
ředitel

novinky

IFK_Junior Fellowship
pro studijní rok 2023/2024 Uzávěrka přihlášek: 30. leden 2023 Další informace

BMEIA: Stipendia pro studijní rok 2023/2024
INCOMING, rakouská stipendia pro zahraniční studenty, absolventy a výzkumné pracovníky vypisuje Rakouské Spolkové ministerstvo pro evropské a mezinárodní záležitosti. Další informace

Náprava budoucnosti – Globální casting nových nápadů
Rádio Ö1 hledá inovativní nápady, koncepty a projekty pro svět zítřka. Přihlášky zde

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2022 | Impressum | T16704456471011
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ