reSITE 2019: REGENERATE

19.09. - 20.09.2019, Praha 8, Forum Karlín, Pernerova 51

(c) reSITE

Simultánně tlumočeno do angličtiny a češtiny

reSITE je největší středoevropská konference o zvýšení kvality života ve městech díky lepšímu plánování, správě a architektuře. Letošní téma REGENERATE je výzvou k akci. Nabídne řešení, která pomohou městům předefinovat využití zdrojů pro měnící se potřeby 21. století, mimo jiné pro předcházení klimatickým změnám a zvyšování faktoru spokojenosti.

Rakouský architekt Chris Precht představí své inovativní architektonické návrhy, které mají za cíl přinést víc zeleně a agrikultury do velkoměst. Chris Precht momentálně pracuje ze svého studia, které založil v horách poblíž Salcburku.

Bettina Zerza, rakouská architektka působící v New Yorku a v Salcburku, je zakladatelkou a ředitelkou mezinárodního architektonického a designového studia ZERZA. Ve své práci se inspiruje současným uměním a tvoří architekturu budoucnosti, která odpovídá udržitelným požadavkům 21. století.

Registrace

reSITE festival na Facebooku

Pozvěte své přátele na tuto akci přes Facebook!

reSITE festival na youtube

novinky

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Stipendia AKTION ČESKÁ REPUBLIKA - RAKOUSKO
Stipendia pro studenty pro přípravu diplomové a disertační práce a krátkodobé výzkumné pobyty pro akademické pracovníky v Rakousku: Další informace & Habilitační stipendia pro postdoktorandy. Termín pro podávání žádostí: 15.03.2020.

Mezinárodní vědomostní soutěž pro mládež: Lidice pro 21. století
je určena dětem a mládeži ve věku 10–19 let z celého světa. Jedná se o ojedinělou vědomostní a literární soutěž, která je vhodnou metodou pro výuku dějepisu, budování demokratických hodnot a občanské společnosti. Uzávěrka přihlášek: 20. února 2020. Další informace & výzva.

Seminární program 2020 Kultury a jazyka
Kultura a jazyk je program rakouského Spolkového ministerstva školství, vědy a výzkumu (BMBWF) a každoročně nabízí kromě celosvětově pořádaných Dnů Rakouska také mezinárodní semináře dalšího vzdělávání pro učitele němčiny jako cizího jazyka v Rakousku. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15793074246745
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ