Umíme to vysvětlit? Aneb srozumitelnost agendy Evropské unie pro její obyvatele

Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského (14. – 20. 8. 2022)

19.08.2022 19:00, Havlíčkův Brod, Klub Oko, Smetanovo náměstí 30

© Astrid Just

Simultánně tlumočeno

Rakouský novinář András Szigetvari (Der Standard), tisková mluvčí Zastoupení Evropské komise v ČR Magdaléna Frouzová a ekonomka Danuše Nerudová se v diskuzi v rámci Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského zaměří na otázky, nakolik politici a média zemí Evropské unie umějí vysvětlit evropská témata, proč obyvatelé jednotlivých zemí proti rozhodnutím protestují a jaká je role Evropské unie v současném světě. Diskuzi moderuje Filip Nerad (Český rozhlas).

András Szigetvari je redaktorem ekonomické rubriky rakouského deníku Der Standard. Absolvent práv (Vídeň a Paříž) a politolog se v novinách zabývá mimo jiné daňovou a měnovou politikou, otázkami mezinárodního obchodu a evropské politiky. Narodil se v Maďarsku a opakovaně získával zkušenosti v zahraničí, mimo jiné pracoval několik týdnů pro Oakland Tribune v Kalifornii.

Letní žurnalistická škola Karla Havlíčka Borovského je týdenní motivační kemp pro studenty středních a především vysokých škol. Jejím hlavním cílem je mediální výchova mladých lidí, seznámení s prací novináře a rozvoj jazykových dovedností.

Vstup volný

Letní žurnalistická škola na FB

novinky

IFK_Junior Fellowship
pro studijní rok 2023/2024 Uzávěrka přihlášek: 30. leden 2023 Další informace

BMEIA: Stipendia pro studijní rok 2023/2024
INCOMING, rakouská stipendia pro zahraniční studenty, absolventy a výzkumné pracovníky vypisuje Rakouské Spolkové ministerstvo pro evropské a mezinárodní záležitosti. Další informace

Náprava budoucnosti – Globální casting nových nápadů
Rádio Ö1 hledá inovativní nápady, koncepty a projekty pro svět zítřka. Přihlášky zde

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2022 | Impressum | T16704431987891
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ