URBAN TALKS: Oliver Sterl (RLP Rüdiger Lainer + Partner) – HoHo Vídeň

Salon dřevostaveb 2019

08.02.2019 19:00, Praha 2, C.A.M.P., Vyšehradská 51 (areál Emauzského kláštera), CAMP

(c) cetus.at & Thomas Lerch

Německy (simultánně tlumočeno do češtiny)

Ve spolupráci s IPR Praha se v rámci doprovodného programu Salonu dřevostaveb 2019 uskuteční série přednášek a diskusní fórum URBAN TALKS, které se zaměří na moderní a výškové dřevostavby ve městech. Hlavním hostem akce je Oliver Sterl z architektonické kanceláře RLP (Rüdiger Lainer + Partner, Vídeň), jeden z architektů mrakodrapu HoHo ve Vídni. Budova HoHo (Holz-Hochhaus), jejíž moderní hybridní konstrukce je vytvořena ze dřeva (75%) a betonu (25%), představuje pionýrské architektonicko-inženýrské dílo a po dokončení na jaře roku 2019 se zařadí k nejvyšším stavbám svého druhu na světě.

Renomovaná mezinárodní přehlídka moderní architektury ze dřeva Salon dřevostaveb se letos koná již počtrnácté. Stejně jako v předchozích letech jsou součástí tohoto česko-slovenského projektu putovní výstava, publikace Ročenka dřevostaveb a série přednášek a prezentací s účastí domácích i zahraničních odborníků. Premiéra výstavy Salon dřevostaveb 2019, kterou 8. 2. 2019 slavnostně zahájí akce v CAMPu s přednáškou Olivera Sterla, se uskuteční 9. – 10. 2. 2019 v novém prostoru Vnitroblock v Praze – Holešovicích.

Salon dřevostaveb na Facebooku

Vstup volný

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci: Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

IFK Senior a Research Fellowships 2021/22
vypisuje Mezinárodní výzkumné středisko kulturních věd na univerzitě umění Linec / Vídeň. Uzavěrka přihlášek: 2.8.2020. Další informace (v angličtině)

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Páter Leitgöb: „Vneste do svého každodenního života řád.“
Rozhovor Martiny Schneibergové s Martinem Leitgöbem, rakouským knězem působícím v Praze, o výzvách aktuální situace. Interview na stanici Radio Prag (pouze německy)

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Österreich Institut Brno vyučuje online
Aktuální informace na Facebooku Österreich Institutu Brno

Přípravný kurz na DFP-RI
Diplomatická akademie ve Vídni nabízí od 14. do 19. září 2020 přípravný kurz na DFP-RI – Diplôme de Français Professionnel des Relations Internationales. Uzávěrka přihlášek: 30. červen 2020 další informace

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Seminární program 2020 Kultury a jazyka
Kultura a jazyk je program rakouského Spolkového ministerstva školství, vědy a výzkumu (BMBWF) a každoročně nabízí kromě celosvětově pořádaných Dnů Rakouska také mezinárodní semináře dalšího vzdělávání pro učitele němčiny jako cizího jazyka v Rakousku. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15904964727119
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ