URBAN TALKS: Oliver Sterl (RLP Rüdiger Lainer + Partner) – HoHo Vídeň

Salon dřevostaveb 2019

08.02.2019 19:00, Praha 2, C.A.M.P., Vyšehradská 51 (areál Emauzského kláštera), CAMP

(c) cetus.at & Thomas Lerch

Německy (simultánně tlumočeno do češtiny)

Ve spolupráci s IPR Praha se v rámci doprovodného programu Salonu dřevostaveb 2019 uskuteční série přednášek a diskusní fórum URBAN TALKS, které se zaměří na moderní a výškové dřevostavby ve městech. Hlavním hostem akce je Oliver Sterl z architektonické kanceláře RLP (Rüdiger Lainer + Partner, Vídeň), jeden z architektů mrakodrapu HoHo ve Vídni. Budova HoHo (Holz-Hochhaus), jejíž moderní hybridní konstrukce je vytvořena ze dřeva (75%) a betonu (25%), představuje pionýrské architektonicko-inženýrské dílo a po dokončení na jaře roku 2019 se zařadí k nejvyšším stavbám svého druhu na světě.

Renomovaná mezinárodní přehlídka moderní architektury ze dřeva Salon dřevostaveb se letos koná již počtrnácté. Stejně jako v předchozích letech jsou součástí tohoto česko-slovenského projektu putovní výstava, publikace Ročenka dřevostaveb a série přednášek a prezentací s účastí domácích i zahraničních odborníků. Premiéra výstavy Salon dřevostaveb 2019, kterou 8. 2. 2019 slavnostně zahájí akce v CAMPu s přednáškou Olivera Sterla, se uskuteční 9. – 10. 2. 2019 v novém prostoru Vnitroblock v Praze – Holešovicích.

Salon dřevostaveb na Facebooku

Vstup volný

novinky

Letní jazykové školy programu AKTION ČR – Rakousko
Stipendium k účasti na letních školách v Českých Budějovicích nebo Poděbradech v červenci 2019. Uzávěrka přihlášek: 30. dubna 2019. Další informace

Cena Intercultural Achievement Award 2019
rakouského Spolkového ministerstva pro Evropu, integraci a zahraniční věci: Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 30. dubna 2019. Více informací

Highlight your future. Study in Austria!
Krásná města a krajina, skvělá kulturní nabídka a pestrá nabídka studijních programů... Proč je Rakousko ideální zemí ke studiu, se dozvíte zde (v němčině a v angličtině).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T142
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ