Design Disco Meets: Matthias Finding

Prezentace a workshop o světelném designu

21.03.2020 13:00, Praha 1, Lobby, Karolíny Světlé 325/31

(c) RKF

Pouze anglicky

Z důvodu plošného zákazu pořádání společenských akcí nad 100 osob je tato akce zrušená. Děkujeme za pochopení.

Rakouský umělec Matthias Finding kombinuje různé dovednosti a tvůrčí postupy k vytvoření nových a jedinečných zážitků a působí v oborech design světla a instalací, režie, kompozice, elektroinženýrství a programování.
Cílem jeho workshopu je seznámit účastníky se základy světelného designu a s tím, jak si mohou sami navrhnout a vyrobit vlastní lampy. Naučí se také, jak integrovat své návrhy do prostředí inteligentních domácností a jak vytvořit speciální nastavení osvětlení pro specifické denní doby a situace. Tyto praktické znalosti se zkombinují s informacemi z Matthiasovi prezentace o tom, jak lidské tělo reaguje na různé světelné situace. Po celou dobu workshopu bude v dílně vždy kladen velký důraz na udržitelnost, počínaje spotřebou energie až po používání recyklovaných materiálů.

Struktura workshopu:

– Prezentace umělce a teoretických základů světelného designu

– Seznámení s dílnou a týmem

– Praktická část – vytváření lamp

– Ukázka inteligentního programování lamp

– Prezentace konečných návrhů lamp

– Ukončení + Diskuse

Celkový čas události: 4 – 5 hodin.

Přihlášení

Design Disco

Design Disco na Facebooku

novinky

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Páter Leitgöb: „Vneste do svého každodenního života řád.“
Rozhovor Martiny Schneibergové s Martinem Leitgöbem, rakouským knězem působícím v Praze, o výzvách aktuální situace. Interview na stanici Radio Prag (pouze německy)

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Do práce na kole 2020
I letos se v České republice koná výzva „Do práce na kole“, avšak v podobě přizpůsobené aktuální situaci. Pro všechny, kteří musí dojíždět do práce, se kolo, chůze nebo běh aktuálně jeví jako nejlepší způsob dopravy po městě, a zároveň dostanou možnost se zapojit také ti, kteří budou muset v květnu zůstat doma. Další informace

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15858555783102
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ