Diploma Selection 2022: Anton Defant & Fritz Hassler

Designblok ’22 – Prague International Design Festival

05.10. - 09.10.2022, Praha 5, Gabriel Loci, Holečkova 106/10

© Anton Defant

pouze anglicky

Módní přehlídky proběhnou v sobotu 8.10. v 16:30 prostoru Sacre Coeur (Holečkova 31).

Již po osmé vyhlašují národní kulturní instituty států Evropské unie (EUNIC) ve spolupráci s Prague International Design Festival Designblok mezinárodní soutěž Diploma Selection o nejlepší evropskou diplomovou práci v oblasti produktového a módního designu.

Mezinárodní porota vybere vítěze, kteří získají peněžní cenu v hodnotě 1000 eur na svoji novou kolekci, která bude představena v rámci Designbloku 2023.

Z Rakouska se letos účastní dva finalisté. Anton Defant představí svůj projekt v rámci kolektivní výstavy produktového designu a Fritz Hassler svoji kolekci během módních přehlídek.

Anton Defant absolvoval Univerzitu užitého umění ve Vídni, je designérem pracujícím převážně v oblasti prolínající se mezi produktem a sochou. Jeho tvorba sahá od scénografie a sochařství až po průmyslový design. Jeho práce je součástí kolektivní výstavy Diploma Selection v prostoru Openstudia v Gabriel Loci.

Fritz Hassler promoval na Univerzitě užitého umění ve Vídni a na Designbloku představí svou diplomovou práci, kolekci Treacherous Roads (Zrádné cesty), autobiografickou studii zabývající se způsoby vyjádření genderu a jejich prezentací v proměnlivém prostředí, přičemž si pohrává s archetypálními elementy klasického pánského oděvu a jejich konotacemi. Přehlídka se uskuteční v sobotu 8.10. v 16:30 v prostoru Sacre Coeur, kde během celého odpoledne budou probíhat přehlídky Diploma Selection.

V porotě produktového designu usedne rakouská designérka a kurátorka, aktuálně ředitelka Museum für Kunst und Gewerbe Hamburg Tulga Beyerle.

Vstupenky

Designblok ’22 – Prague International Design Festival na Facebooku

novinky

DESIGNBLOK Diploma Selection 2023: Open Call
do mezinárodní soutěže pro absolventy magisterských oborů a bakalářských oborů. Uzávěrka přihlášek: 10. července 2023. Přihlášky a informace v angličtině

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16860481543634
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ