Elisabeth Grübl, Michal Škoda: About

24.03. - 19.05.2011, Praha 1, Galerie RKF, Jungmannovo nám. 18

© Deník/ Roman Dobeš

Elisabeth Grübl je rakouská umělkyně, absolventka vídeňské Akademie výtvarných umění v ateliéru Bruno Gironcoliho. Reprezentuje střední generaci současné rakouské umělecké scény a její tvorba je charakteristická intervencemi do prostoru a narušováním jeho vnitřních a vnějších hranic. Pracuje se zvukem, instalací, skulpturou a objekty. Vystavovala ve vídeňské Secession, Künstlerhausu, v galeriích v Innsbrucku, Grazu, Helsinkách, Bregenzi, Domě umění v Českých Budějovicích, Galerii současného umění v Bratislavě a jinde.

Michal Škoda je významným reprezentantem současné české scény, jehož charakteristickým konceptem je práce na rozhraní mezi architekturou, sochou, objektem a plošnou realizací. V Pasově mu byla udělena cena Mladé umění. Vystavoval v Japonsku, Belgii, Holandsku, Anglii a jeho tvorba je v současné době jednou z významných aktualizací evropské avantgardní tradice. Vedle umělecké práce je známý jako kurátor Domu umění v Českých Budějovicích, který je vysoce oceňovaný jako internacionální fórum současného umění. Do českého prostředí uvedl řadu významných rakouských umělců.

Vernisáž 24. 3., 18 h
článek a video z vernisáže na artycok.tv

po–pá 10–17 h, kromě českých a rakouských svátků

Bruno Gironcoli

Michal Škoda

 

novinky

Výtvarná a literární soutěž „Vícejazyčnost je bohatství“
Spolek Zaedno vypisuje soutěž na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce na téma " Symboly a tradice národů" pro děti, mládež, školy a pedagožky/ pedagogy. Přihlášky zasílejte do 21.10.2023 na kamaradi@zaedno.org nebo na Spolek Zaedno, Vocelova 602/3, 120 00 Praha 2. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T16957168404386
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ