ESSL Art Award CEE 2011

30.05. - 26.06.2011, Praha 1, GHMP, Staroměstská radnice, Staroměstské nám. 13

Obrázek k akci ESSL Art Award CEE 2011

Již počtvrté bude v Praze předána cena ESSL ART AWARD CEE 2011 mladým umělcům a studentům vysokých uměleckých škol. Cenu udělovanou jednou za dva roky talentům z Bulharska, Chorvatska, České republiky, Rumunska, Slovinska, Slovenska a Maďarska založili v roce 2005 mecenáši umění a majitelé rakouské firmy BauMax Agnes a Karlheinz Esslovi. O vítězích rozhoduje mezinárodní porota, jež vybere z více než čtyř set přihlášek práce deseti výtvarníků. Cenu získají dva z vybraných účastníků z každé země, jejichž práce budou následně vystaveny v Esslově sbírce současného umění v Rakousku společně s díly vítězů soutěže v ostatních oblastech a zemích.

Vernisáž 30. 5., 19 h  
Pozvánku naleznete zde.
Prosíme o potvrzení Vaší účasti na adresu: esslart@walkercom.cz či telefon: +420 602 530 787.

do 26. 6. denně kromě po 10–18 h

ESSL MUSEUM

novinky

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Páter Leitgöb: „Vneste do svého každodenního života řád.“
Rozhovor Martiny Schneibergové s Martinem Leitgöbem, rakouským knězem působícím v Praze, o výzvách aktuální situace. Interview na stanici Radio Prag (pouze německy)

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Do práce na kole 2020
I letos se v České republice koná výzva „Do práce na kole“, avšak v podobě přizpůsobené aktuální situaci. Pro všechny, kteří musí dojíždět do práce, se kolo, chůze nebo běh aktuálně jeví jako nejlepší způsob dopravy po městě, a zároveň dostanou možnost se zapojit také ti, kteří budou muset v květnu zůstat doma. Další informace

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15858495198339
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ