Fauxthenticity

21.05. - 09.09.2019, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18

(c) Blahutova

Žijeme v rozdělené společnosti, kde pravda jednoho je pro druhého klamem. Komplikovaná síť proměnlivých a prchavých „faktů” definuje naši každodenní zkušenost. Skupinová výstava Fauxthenticity, připravená kurátorskou platformou Significant Other Laury Amann a Jena Kratochvila, představuje práce rakouských a českých umělců diskutujících choulostivé limity autenticity, evoluce pravdy, stejně jako strategií falzifikace, aby se nakonec pokusili najít cestu skrze neproniknutelnou spleť informací a jejich vnímání. Fauxthenticity propojuje umělce nejrůznějších generací i tvůrčích médií v duchu dlouhodobé strategie Significant Other založené na vytváření nových a neočekávaných spojení mezi rakouskou a českou uměleckou scénou.

Umělci: Anetta Mona Chisa & Lucie Tkáčová, Josef Dabernig & Rudolf Prohazka, Melanie Ebenhoch, Barbara Kapusta, Barbara Kleinhamplová, Stanislav Kolíbal, Axel Koschier, Elke Silvia Krystufek, Jimena Mendoza, Lukas Thaler, Philipp Timischl, Kateřina Vincourová.

Significant Other na Instagramu

Significant Other na Facebooku

21. 5., 19 h      Vernisáž
Pozvánka Vernisáž

do 9. 9., po–pá 10–17 h

kromě rakouských a českých svátků

Vstup volný

novinky

Uzavření galerie a knihovny
Vzhledem k oficiálně nařízeným opatřením k zamezení šíření pandemie zůstanou galerie a knihovna od pátku 18. prosince 2020 až do odvolání uzavřeny.

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16146714196704
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ