gold extra – dokumentární postupy v nových médiích

East Doc Platform 2019 (9. – 15. 3. 2019)

11.03.2019 10:00, Praha 2, Institut Cervantes (Galerie), Na Rybníčku 536/6

(c) gold extra

Pouze anglicky

East Doc Platform, kterou v Praze pořádá Institut dokumentárního filmu (IDF), je týdenním setkáním dokumentárních tvůrců a filmových profesionálů z celé Evropy a Severní Ameriky a probíhá při festivalu Jeden svět, který je hlavním partnerem Platformy.

Stejně jako IDF se i jeho vlajková loď East Doc Platform zaměřuje především na podporu dokumentů ze střední a východní Evropy, včetně Rakouska. Kromě workshopů a veřejných prezentací dokumentárních projektů hledajících nové možnosti financování, distribuce a jiné podpory, jsou součástí letošního ročníku opět Master Classes, přednášky, případové studie a panelové diskuze.

Převážná většina akcí je přístupná veřejnosti a všem držitelům akreditace na festival Jeden svět.

Umělci Reinhold Bidner a Karl Zechenter představí rakouský umělecký kolektiv gold extra, který se ve své tvorbě zaměřuje na propojování oblasti umění a nových technologií. Jejich díla kombinují prvky performance, hudby, ale i hybridních médií. Inovativním způsobem pracují s médiem digitálních her, virtuální a rozšířené reality. Ve své přednášce představí své dokumentární hry jako From Darkness, přivádějící hráče do srdce Nairobi, či The Fallen zachycující události války na Ukrajině, ale přihlédnou i k virtuální realitě ve svém aktuálním projektu Documentary VR.

IDF na Facebooku

East Doc Platform na Facebooku

Pozvěte své přátele na tuto akci přes Facebook!

IDF na Instagramu

Vstup volný

novinky

i-Portunus
Pilotní projekt na podporu mobility umělců a kulturních pracovníků. Více informací

STYRIA-ARTIST-IN-RESIDENCE
Štýrská zemská vláda vypisuje na rok 2020 stipendijní místa v Grazu pro umělce a teoretiky umění. Uzávěrka přihlášek: 30. srpna 2019. Více informací

Nabízíme placené praktikum od září/října 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

Bilaterální sítě designu. Inovace designu od moderny kolem roku 1900 po modernu digitální.
Rakouské kulturní fórum v Praze je nyní partnerem projektu Interreg Bilaterální sítě designu. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T66
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ