gold extra – dokumentární postupy v nových médiích

East Doc Platform 2019 (9. – 15. 3. 2019)

11.03.2019 10:00, Praha 2, Institut Cervantes (Galerie), Na Rybníčku 536/6

(c) gold extra

Pouze anglicky

East Doc Platform, kterou v Praze pořádá Institut dokumentárního filmu (IDF), je týdenním setkáním dokumentárních tvůrců a filmových profesionálů z celé Evropy a Severní Ameriky a probíhá při festivalu Jeden svět, který je hlavním partnerem Platformy.

Stejně jako IDF se i jeho vlajková loď East Doc Platform zaměřuje především na podporu dokumentů ze střední a východní Evropy, včetně Rakouska. Kromě workshopů a veřejných prezentací dokumentárních projektů hledajících nové možnosti financování, distribuce a jiné podpory, jsou součástí letošního ročníku opět Master Classes, přednášky, případové studie a panelové diskuze.

Převážná většina akcí je přístupná veřejnosti a všem držitelům akreditace na festival Jeden svět.

Umělci Reinhold Bidner a Karl Zechenter představí rakouský umělecký kolektiv gold extra, který se ve své tvorbě zaměřuje na propojování oblasti umění a nových technologií. Jejich díla kombinují prvky performance, hudby, ale i hybridních médií. Inovativním způsobem pracují s médiem digitálních her, virtuální a rozšířené reality. Ve své přednášce představí své dokumentární hry jako From Darkness, přivádějící hráče do srdce Nairobi, či The Fallen zachycující události války na Ukrajině, ale přihlédnou i k virtuální realitě ve svém aktuálním projektu Documentary VR.

IDF na Facebooku

East Doc Platform na Facebooku

Pozvěte své přátele na tuto akci přes Facebook!

IDF na Instagramu

Vstup volný

novinky

Výběrové řízení: knihovník na pracovišti Německé a Rakouské knihovny, Plzeň
Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje, příspěvková organizace (SVK PK), vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice „knihovník na pracovišti Německé a Rakouské knihovny“. Místo výkonu práce: Plzeň Termín možného nástupu: dohodou Strukturovaný životopis, motivační dopis a kopie dokladů o dosaženém vzdělání zašlete poštou nebo na adresu knihovny nejpozději do 28.06.2019 do 12:00 hodin. Více informací

STYRIA-ARTIST-IN-RESIDENCE
Štýrská zemská vláda vypisuje na rok 2020 stipendijní místa v Grazu pro umělce a teoretiky umění. Uzávěrka přihlášek: 30. srpna 2019. Více informací

Nabízíme placené praktikum od září 2019
po dobu 2-3 měsíců. Kandidáti by měli mít stálé bydliště v Rakousku, schopnost pracovat v týmu, samostatnost a znalost němčiny a češtiny. Očekává vás spolupráce na mnoha zajímavých projektech jako například festivalu Das Filmfest). Podrobné informace a požadavky (v němčině). Kontakt pro další dotazy: info@rkfpraha.cz nebo tel. (+420) 257 090 584.

Bilaterální sítě designu. Inovace designu od moderny kolem roku 1900 po modernu digitální.
Rakouské kulturní fórum v Praze je nyní partnerem projektu Interreg Bilaterální sítě designu. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2019 | Impressum | T52
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ