Heribert Friedl

1 MDCIV, 8 HEROES, 69 SOULSTICS, 3 FOUR CHARACTER WORDS, 1 THING and one LOVE

YouTube RKF

(c) Heribert Friedl

V rámci dočasné online prezentace kulturních akcí RKF bychom Vám rádi v následujícím videu představili umělce Heriberta Friedla, jehož výstava 1 MDCIV, 8 HEROES, 69 SOULSTICS, 3 FOUR CHARACTER WORDS, 1 THING and one LOVE bude v roce 2021 k vidění v naší galerii.

Heribert Friedl představí tzv. čichovou instalaci  MDCIV, ale také další ukázky svých děl jako např. Sérii HEROES, která bude prezentována vůbec poprvé, dále minimalistickou sérii SOULSTICKS, jakož i díla ze série FOUR CHARACTER WORDS (tisky na hliníku) a solitérní práce DING#1 (fóliový objekt).

Po letech téměř úplné vizuální abstinence se umělec Heribert Friedl opět přibližuje barevnému spektru. Pokouší se o vizuální obrat ve formálním vyjádření, aniž by se však zcela zříkal hlavního tématu své práce (olfaktoriky). Většina jeho dosavadních prací se téměř výlučně zabývala čichovými podněty respektive aromatickými látkami. Návštěvníci se na výstavě často setkávali s domněle prázdnými místnostmi. Recipienti těchto prací byli vyzváni, aby třeli stěny a pak si přivoněli. Vůně byla chápána spíše jako příčina – účinek byl samozřejmě u každého návštěvníka odlišný. Vůně jako malba, která se zapojením diváka rozpíná do prostoru jako socha.

Heribert Friedl vystudoval sochařství Univerzitě užitého umění ve Vídni, kde v současné době také vyučuje.

Video na YouTube RKF
(Video & hudba: Heribert Friedl)

#AustriaKulturDigital

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T16061562822162
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ