Heribert Friedl

1 MDCIV, 8 HEROES, 69 SOULSTICS, 3 FOUR CHARACTER WORDS, 1 THING and one LOVE

YouTube RKF

(c) Heribert Friedl

V rámci dočasné online prezentace kulturních akcí RKF bychom Vám rádi v následujícím videu představili umělce Heriberta Friedla, jehož výstava 1 MDCIV, 8 HEROES, 69 SOULSTICS, 3 FOUR CHARACTER WORDS, 1 THING and one LOVE bude letos k vidění v naší galerii.

Heribert Friedl představí tzv. čichovou instalaci  MDCIV, ale také další ukázky svých děl jako např. Sérii HEROES, která bude prezentována vůbec poprvé, dále minimalistickou sérii SOULSTICKS, jakož i díla ze série FOUR CHARACTER WORDS (tisky na hliníku) a solitérní práce DING#1 (fóliový objekt).

Po letech téměř úplné vizuální abstinence se umělec Heribert Friedl opět přibližuje barevnému spektru. Pokouší se o vizuální obrat ve formálním vyjádření, aniž by se však zcela zříkal hlavního tématu své práce (olfaktoriky). Většina jeho dosavadních prací se téměř výlučně zabývala čichovými podněty respektive aromatickými látkami. Návštěvníci se na výstavě často setkávali s domněle prázdnými místnostmi. Recipienti těchto prací byli vyzváni, aby třeli stěny a pak si přivoněli. Vůně byla chápána spíše jako příčina – účinek byl samozřejmě u každého návštěvníka odlišný. Vůně jako malba, která se zapojením diváka rozpíná do prostoru jako socha.

Heribert Friedl vystudoval sochařství Univerzitě užitého umění ve Vídni, kde v současné době také vyučuje.

Video na YouTube RKF
(Video & hudba: Heribert Friedl)

#AustriaKulturDigital

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Designblok 2020 vyhlašuje Open Call k připravované výstavě DESIGN HELPS
Deadline pro zaslání projektů: 30.6. 2020. Vice informací

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908705841452
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ