Jasmin Schaitl & Matěj Frank: diary

03.12.2019 - 15.01.2020, Praha 9, Pragovka Gallery, Kolbenova 923/34a

(c) Privatarchiv Jasmin Schaitl

Výstava Jasmin Schaitl a Matěje Franka zprostředkovává detailní vhled do jejich společného projektu diary, na kterém spolupracují bezmála 3 roky. Vzhledem k nepravidelnosti jejich setkávání, zachycují oba umělci každý den, který spolu stráví, jednoduchým, nekomplikovaným, ale přesto jasně strukturovaným způsobem. Postaví se proti sobě a na arch papíru vzájemně obkreslují kontury svých chodidel. Z výsledků této po dobu 3 let opakované činnosti postupně vzniká archiv kreslených šlépějí v nejrůznějších konstelacích. K datu vernisáže čítá archiv na 560 kreseb.

Umělkyně a performerka s mezinárodní působností Jasmin Schaitl (1987) studovala na Univerzitě užitých umění ve Vídni. Její tvorba zahrnuje kresby, fotografie, videa, instalace a performance.

Výtvarník Matěj Frank se ve své tvorbě zaměřuje na skulpturu, tělo, prostor a pohyb. Studoval na Akademii výtvarných umění ve Vratislavi. Své skulptury spojuje s performativní prvky kresby a soundu.

Za podpory: Pragovka Gallery

 

2.12., 18 h vernisáž

do 15. 1. 2020, út-čt 14-20 h, pá-ne 14-18 h

Pragovka Gallery na Facebooku

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Designblok 2020 vyhlašuje Open Call k připravované výstavě DESIGN HELPS
Deadline pro zaslání projektů: 30.6. 2020. Vice informací

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908717227567
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ