Josef Schützenhöfer: Labour Movement

26.05. - 31.08.2011, Praha 1, Galerie RKF, Jungmannovo nám. 18

Foto: Martin Behr

Fotky z vernisáže naleznete zde.

Josef Schützenhöfer (*1954, Vorau) je štýrský malíř, který se ve svých dílech dotýká historických a sociálně kritických témat. Již jako devatenáctiletý opustil Rakousko, aby v roce 1975 mohl začít studovat na Institutu umění v Clevelandu v USA. Prošel řadou povolání včetně služby u amerického vojenského námořnictva. Z tohoto důvodu byl zbaven rakouské státní příslušnosti a tím mu byl také znemožněn návrat do Rakouska. Nakonec se rozhodl studovat malbu v Maryland Institute of Art v Baltimore. Od roku 1996 žije v  rakouském Pöllau. Jeho specifická angažovaná tvorba získala řadu ocenění, např. v roce 2008 získal Podpůrnou cenu Spolkové země Štýrsko udělovanou současným výtvarným umělcům.

Vernisáž 26. 5., 18 h
do 31. 8. po-pá 10-17 h, kromě českých a rakouských svátků

Josef Schützenhöfer

Josef Schützenhöfer (2)

Werkstadt Graz

novinky

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Páter Leitgöb: „Vneste do svého každodenního života řád.“
Rozhovor Martiny Schneibergové s Martinem Leitgöbem, rakouským knězem působícím v Praze, o výzvách aktuální situace. Interview na stanici Radio Prag (pouze německy)

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Do práce na kole 2020
I letos se v České republice koná výzva „Do práce na kole“, avšak v podobě přizpůsobené aktuální situaci. Pro všechny, kteří musí dojíždět do práce, se kolo, chůze nebo běh aktuálně jeví jako nejlepší způsob dopravy po městě, a zároveň dostanou možnost se zapojit také ti, kteří budou muset v květnu zůstat doma. Další informace

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15860455214813
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ