Kulturní tipy online: Výtvarné umění

online

(c) khm.at

Online-nabídky Uměleckohistorického muzea ve Vídni:
Objevte všechny poklady Uměleckohistorického muzea ve Vídni v online sbírkách a sestavte si svůj vlastní výběr oblíbených uměleckých děl, vydejte se na napínavou virtuální prohlídku muzea díky aplikaci KHM Stories nebo osvěžte své znalosti historie umění s nabídkou rozhovorů a přednášek Talks & Lectures.

Albertina
Prohlédněte si díla mistrů ve sbírce muzea Albertina z pohodlí Vašeho domova nebo si stáhněte aplikaci App Artivive, která Vám umožní odkrýt skrytá tajemství, obohatit umění o animace a zjistit, jak takové umělecké dílo vzniká.

MAK Vídeň
MAK Vídeň zve na virtuální prohlídku Rakouského muzea užitého umění / současného umění. Prohlédnout si také můžete online sbírku MAKu.

Belveder
Navštivte online sbírky muzea Belveder nebo se vydejte na digitální prohlídku muzeem.

NHM
Z pohodlí domova můžete také navštívit Přírodovědné muzeum ve Vídni.

Vienna Design Week
Mnoho zajímavého z posledních ročníků festivalu si snadno přečtete, poslechnete a prohlédnete z domova: Přehled online nabídky VIENNA DESIGN WEEK.
(V němčině.)

Muzeum Vídeň (Wien Museum)
Digitální formáty přicházejí a odcházejí – objekty zůstavají. Muzeum Vídeň proto vyzývá občany v rámci projektu Koronavirus ve Vídni: Sbírkový projekt k historii města k zaslání fotografií věcí, které provázejí jejich soukromý nebo profesionální každodenní život v dobách koronaviru. Prohlédněte si výběr dosud zaslaných fotografií.

mumok - Muzeum moderního umění nadace Ludwig
Chcete si něco vyrobit a být kreativní? Pak pro vás máme nápad: Tape Art! Přesný návod najdete na blogu muzea mumok.  Stačí sledovat video a pustit se do toho!
(německy a anglicky)

Muzeum Leopoldových (Leopold Museum)
Malíř, architekt a průkopník ekologického hnutí Friedensreich Hundertwasser do značné míry ovlivnil umění 20. století. O jeho celoživotním a intenzivním zájmu o osobu a dílo Egona Schieleho je však známo jen málo. Nechte se v online videu provést aktuální výstavou HUNDERTWASSER – SCHIELE. Imagine Tomorrow.

Trafo Gallery Praha: KarARTena – virtuální prohlícka
Výstavu 19 umělců v době koronaviru s názvem KarARTena reflektuje současnou situace ve snaze přinést pozitivní rozptýlení, společné povznesení a snahu nezůstat paralyzovaný nečinností.

Výstava Jiřího Franty a Davida Böhma: Vykladači světa
Navštivte aktuální výstavu v Galerii Villa Pellé prostřednictvím virtuální prohlídky.

ORF.at: „Online koronavirový kulturní kalendář nabitý k prasknutí“
Článek s přehledem online nabídek rakouských kulturních institucí napříč všemi žánry

Creative Austria: Rakouský online průvodce uměním a kulturou na internetu
Online tipy z oblasti filmu, literatury, hudby, médií, podcastů, umění & designu.
(Pouze v němčině.)

#AustriaKulturDigital

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Designblok 2020 vyhlašuje Open Call k připravované výstavě DESIGN HELPS
Deadline pro zaslání projektů: 30.6. 2020. Vice informací

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908734322932
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ