Live stream: The New Dicitionary of Old Ideas

Guided tour - Live stream

23.03.2020 18:00, Facebook MeetFactory

(c) Katharina Stadler

Z technických důvodů jen v českém jazyce.

Výstavu The New Dicitionary of Old Ideas se musela z důvodů nařízení vlády zavřít pro veřejnost. Nestihli jste ji navštívit a chcete zjistit, jak se na fenomén střední Evropy dívá devět umělců a umělkyň z Gruzie, Španělska, Rakouska a Česka?

Připojte se k živému vysílání v pondělí 23. 3. v 18:00 na Facebook MeetFactory! Lucia Kvočáková a Piotr Sikora, dva z kurátorů výstavy, vám v přímém přenosu o výstavě v Galerii MeetFactory a v Galerii Kostka řeknou více.


Výstava The New Dicitionary of Old Ideas, která vychází ze stejnojmenného projektu rezidenčního programu MeetFactory, sdružuje umělce sídlící v Gruzii, Polsku, Španělsku a v České republice a shrnuje stále se měnící představy o regionu střední Evropy spjaté nejen s fyzickým místem, ale také jako výsledkem sociopolitických, ekonomických a kulturních faktorů. Toto pojetí střední Evropy však obvykle vyvolávalo spory, vytvářelo dichotomické protiklady (například centrum vs. periferie) a připisovalo více výhod a pozornosti určitým zemím oproti jiným, a často tak vytvářelo další propasti.

Jednou z vystavujících je i Katharina Stadler, rakouská umělkyně žijící v Gruzii, jejíž výstava právě probíhá v galerii RKF.

Vystavující umělci: Erick Beltrán (MX/ES), Verónica Lahitte (AR/ES), Elena Lavellés (ES), Irmina Rusicka (PL), Adéla Součková (CZ), Katharina Stadler (AT/GE), Sandro Sulaberidze (GE), Nino Zirakashvili (GE), Jiří Žák (CZ)

Kurátoři: Data Chigholashvili & Alba Folgado

novinky

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15967214266634
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ