NATURE FUTURE – mladá evropská fotografie

Výstava

09.05. - 28.08.2022, Kampa Park, Malá Strana, Praha 1

© Institut Francais

Více informací o výstavě a umělcích najdete zde

V rámci francouzského předsednictví Rady Evropské unie, Francouzské velvyslanectví v České republice a Francouzský institut v Praze ve spolupráci s jedenácti evropskými kulturními centry, která jsou členy EUNIC Prague, a se společností Veolia, představují výstavu „NATURE FUTURE – mladá evropská fotografie“, kterou na téma ekologie kurátorsky připravil francouzský Collectif Fetart.

Představí práci 14 mladých evropských fotografů, kteří s přesným, současným, poetickým a někdy i humorným pohledem analyzují velkou ekologickou krizi, která postihuje naši planetu.

Výstava bude zahájena 9. května v 17:30 na Kampě na Den Evropy za přítomnosti umělců a kurátorů. Pro veřejnost se otevře již v 15:00 a potrvá do 28. srpna 2022.

Vystavující umělci: Margaux Senlis (FRANCIE), Ruben Martin de Lucas (ŠPANĚLSKO), Daniel Szalai (MAĎARSKO), Ioana Cirlig (RUMUNSKO), Ada Zielińska (POLSKO), Leontína Berková (SLOVENSKO), Tomáš Hrůza a Andrea Průchová Hrůzová (ČESKÁ REPUBLIKA), Marina Caneve (ITÁLIE), Jana Hartmann (NĚMECKO), Maria Oliveira (PORTUGALSKO), Markus Guschelbauer (RAKOUSKO), Inka & Niclas (ŠVÉDSKO).

V rámci výstavy bude pro veřejnost uspořádáno několik kulatých stolů s vystavujícími umělci na téma umělecké angažovanosti, dialogu o umění a klimatické nouzi.

Výstava se koná pod záštitou Městské části Praha 1 a za podpory EUNIC Global, Francouzského institutu, EUNIC Prague a VEOLIA.

Tento projekt obdržel grant z Cluster Fund EUNIC se zvláštním financováním v rámci francouzského předsednictví v Radě EU. EUNIC (European Union National Institutes for Culture) je evropskou sítí národních kulturních institutů s 38 členy ze všech členských států EU a přidružených zemí. Cílem klastru EUNIC Praha je podporovat pocit evropské sounáležitosti prostřednictvím inkluzivní kultury, která se zabývá výzvami dneška. Partnerskými centry projektu jsou Institut Cervantes v Praze, Lisztův institut, Rumunské kulturní centrum, Polský institut v Praze, Slovenský institut v Praze, Česká centra, Italský kulturní institut v Praze, Švédské velvyslanectví, Goethe-Institut, Institut Camoes a Rakouské kulturní fórum.

Vstup zdarmaRakouské kulturní fórum v Praze © 2024 | Impressum | T17160464941651
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ