Salon dřevostaveb 2023: Venkovní výstava & umělecká instalace

Salon dřevostaveb 2023 (19. 4. – 17. 5. 2023)

19.04. - 17.05.2023, Praha 1, nám. Václava Havla

Dietrich Untertrifaller Architekten ©_Aldo_Amoretti

popisky pouze česky

Architektonická výstava Salonu dřevostaveb´23 se uskuteční v centru Prahy na náměstí Václava Havla v náručí dnes již historicky hodnotné budovy Nové scény Národního divadla. Uvede přední české, slovenské i zahraniční architektonické realizace dřevostaveb, které vznikly v nedávné době. Výstava je zároveň koncipovaná jako atraktivní dřevěná instalace monumentálního měřítka, jež kromě architektonického rámce expozice oživuje veřejný prostor a nabízí kolemjdoucím relaxační zónu.

Návrhu se ujal architekt Tomáš Bém, který se v harmonickém sepětí s budovou Karla Pragera snažil ozvláštnit prostor jakousi „dřevěnou krajkou“. Projekt zároveň zosobňuje ideu geneze dřeva – divák prochází koridorem ze surového materiálu dřevěných hranolů až k zastřešenému altánu, který otevírá pohled na sochu Znovuzrození z roku 1983. Dřevěná instalace, která provoní prostor náměstí V. Havla, si předsevzala za cíl vnést téma udržitelné architektury přímo do centra Prahy. Stane se místem setkání, relaxace a inspirace pro odpovědný životní styl.

Architektonická výstava s osvětovým záměrem představí třicet devět vybraných dřevostaveb s akcentem na českou a slovenskou architektonickou scénu. Vedle toho však uvede poslední realizace mezinárodně uznávaného norsko-dánského studia Reiulf Ramstad Arkitekter a úspěšného rakouského ateliéru Dietrich Untertrifaller Architekten.

Mezi zastoupenými ateliéry českých a slovenských realizací jsou: Fránek Architekt, Aulík Fišer architekti, Kamil Mrva, Atelier 111 architekti, OBJEKTOR ARCHITEKTI, Prodesi, Ateliér VAN JARINA, Kubis architekti, Createrra, MVArchitektura, MOLO Architekti, Archcon atelier, GRAU Architects, DDAANN architects, AEIOU, Třiarchitekti, Archteam, Stempel & Tesař architekti, Studio Ark, Modulora a další.

Přístupné bez vstupného, bezbariérový přístup, vhodné i pro dětské návštěvníky

Další akce:
19. 4. Zahajovací a přednáškový večer Salonu dřevostaveb od 17:00 v CAMP
20. 4. Den dřevěné architektury od 13:00 v budově Nové scény Národního divadla při náměstí V. Havla

Salon dřevostaveb

Salon dřevostaveb na Facebooku

Centrum Architektury a Městského Plánování

novinky

Open Call Festival regionů 2025
Od 13. do 22.6. 2025 se bude v Braunau am Inn poprvé konat renomovaný Festival regionů. Open Call na téma „Realistické sny“ je určen kulturním iniciativám a všem, kteří se angažují v politice a kulturní a sociální oblasti. Deadline: 30.4.2024. Více Informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024 | Impressum | T17132444712197
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ