Triglavský národní park a Alpská konvence

01.06. - 27.06.2011, Praha 1, RKF, Jungmannovo nám. 18

© Aleš Zdešar, TNP

Fotky z vernisáže naleznete zde.

Národní park Triglav je jediným národním parkem ve Slovinsku. Své jméno dostal podle Triglavu, nejvyšší slovinské hory (2864 m) ležící téměř v centru národního parku. Park hraničí přímo s Itálií a není daleko ani od rakouské hranice v jihovýchodní části Julských Alp. Svou plochou 880 km² pokrývá 4% celé rozlohy Slovinska. Již v roce 1924 byla část tohoto území prohlášena alpským chráněným parkem, který se tak stal nejstarším v Evropě.

Alpská konvence, formálně Dohoda o ochraně Alp, je občanskoprávní smlouva o ochraně a trvalém rozvoji Alp. Stálý sekretariát konvence sídlí v Innsbrucku. V roce 1989 se alpské státy a Evropské hospodářské společenství dohodly na první Alpské konferenci v Berchtesgadenu (Bavorsko) na Berchtesgadenské rezoluci, která vyjadřuje vůli ke společné konvenci pro rozvoj alpského prostoru. Konvence byla 7. 11. 1991 během druhého zasedání Alpské konference v Salcburku podepsána ministry životního prostředí alpských zemí.

Vernisáž 1. 6., 18 h

do 27. 6. po–pá 10–13 h; 14–16 h, kromě českých a rakouských svátků a akcí v RKF

Pořádá: RKF ve spolupráci se Slovinským velvyslanectvím

Národní park Triglav

 

novinky

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Páter Leitgöb: „Vneste do svého každodenního života řád.“
Rozhovor Martiny Schneibergové s Martinem Leitgöbem, rakouským knězem působícím v Praze, o výzvách aktuální situace. Interview na stanici Radio Prag (pouze německy)

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Do práce na kole 2020
I letos se v České republice koná výzva „Do práce na kole“, avšak v podobě přizpůsobené aktuální situaci. Pro všechny, kteří musí dojíždět do práce, se kolo, chůze nebo běh aktuálně jeví jako nejlepší způsob dopravy po městě, a zároveň dostanou možnost se zapojit také ti, kteří budou muset v květnu zůstat doma. Další informace

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15858517144481
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ