Vero Schürr: transient spaces – what is home?

PRAGUE QUADRENNIAL 2015

18.06. - 28.06.2015, Praha 1, Kafkův dům, 3. patro, G35, náměstí Franze Kafky 3

(c) Vero Schürr

Co vytváří domov? Tato interaktivní výstava zkoumá, jakou roli hraje Rakousko jako domovina pro umělce. Instalace vezme návštěvníka na objevitelskou výpravu: objevování uměleckých osobností a toho, co pro ně osobně i pro samotného návštěvníka znamená vlast.

Jeden z rakouských projektů pro letošní ročník připravilo studio vs.designlab, designérské studio se sídlem v Londýně, které založila Rakušanka Vero Schürr. Její práce se pohybují na pomezí umění, architektury a designu a spojují dramaturgické prvky se světem prostorových prožitků. Instalace, která je k vidění v Kafkově domě od 18. do 28. června, vybízí zaujmout vlastní stanovisko k tomu, co vlastně může znamenat domov. V kontextu dnešního světa umění a trhu práce, kde jsou sbírání zkušeností v zahraničí a flexibilita základními předpoklady, je tato otázka aktuálnější než kdy předtím.

18.–28. 6., 10–19 h;
19. 6., 10–23 h

Kurátorka:
Vero Schürr

Umělci:
Eddy Akpinar
Teresa Katharina Binder
Gregor Holzinger & Adam Orlinski
Alexandra Maringer
Marlene Penz
Michaela Schwentner
Stefania Strouza

PRAGUE QUADRENNIAL 2015 - SharedSpace: Music Weather Politics

PQ 2015 je největší mezinárodní výstavou scénografie a divadelního prostoru, na které se každé čtyři roky setkávají špičkoví umělci z více než 70 zemí světa.

Rakouská účast:

  1. Vero Schürr: transient spaces – what is home?
  2. Two Heathers Down, One Heather Standing
  3. Street Performances

Informace o vstupném: PRAGUE QUADRENNIAL 2015

novinky

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Páter Leitgöb: „Vneste do svého každodenního života řád.“
Rozhovor Martiny Schneibergové s Martinem Leitgöbem, rakouským knězem působícím v Praze, o výzvách aktuální situace. Interview na stanici Radio Prag (pouze německy)

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Do práce na kole 2020
I letos se v České republice koná výzva „Do práce na kole“, avšak v podobě přizpůsobené aktuální situaci. Pro všechny, kteří musí dojíždět do práce, se kolo, chůze nebo běh aktuálně jeví jako nejlepší způsob dopravy po městě, a zároveň dostanou možnost se zapojit také ti, kteří budou muset v květnu zůstat doma. Další informace

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15858560990379
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ