Visiting Editors #7: Andreas Rumpfhuber / Expanded Design

12.11.2018 19:00, Praha 8, Galerie VI PER, Vítkova 2

(c) VI PER

Pouze anglicky

Přednáška a diskuze Visiting Editors #7: Andreas Rumpfhuber se koná v rámci třetího ročníku série Visiting Editors o jiných způsobech publikování v oboru architektury v současnosti. Jde o otevřený formát veřejných vystoupení architektů a editorů v galerii VI PER v Praze a kulturním prostoru Praha Fórum pro architekturu a média v Brně. Koncepci projektu připravila Mária Topolčanská (vzdělávací platforma Fake Cities True Stories).

Andreas Rumpfhuber je architekt a teoretik architektury, věnuje se novým formám práce a bydlení v současném městě. Je autorem několika publikací: Architektur immaterieller Arbeit (2013), Modelling Vienna, Real Fictions in Social Housing (2015) a Wunschmaschine Wohnanlage (2016) apřednášel na školách v Londýně, Curychu a ve Stuttgartu. Publikuje články o současném městě v The Guardian a e-flux. Od roku 2012 vede architektonický ateliér Expanded Design ve Vídni.

V Praze i v Brně představí svoji novou knihu Into the Great Wide Open vydanou v roce 2018 vydavatelstvím dpr-barcelona.

Praha v Brně

Praha v Brně na Facebooku

VI PER v Praze na Facebooku

Vstup volný

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Designblok 2020 vyhlašuje Open Call k připravované výstavě DESIGN HELPS
Deadline pro zaslání projektů: 30.6. 2020. Vice informací

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15913804445567
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ