Kulturní tipy online: Film

online

(c) www.talkingshorts.com

Filmmuseum.at: Film ONLINE
Od roku 2005 vydává rakouské Filmové muzeum pravidelně filmy na DVD a již dlouhou dobu je sekce nefilmových sbírek postupně zpřístupňována online. Prezentace filmů online je logickým důsledkem těchto dosavadních aktivit s cílem zveřejnit co nejvíce materiálů, aby mohly být k dispozici vědcům, studentům a všem zájemcům.
Online nabídka zahrnuje např. 264 dílů zpravodajského týdeníku „Rakousko obrazem a zvukem: 1935–1937“ nebo série filmů a filmových ukázek s vídeňskou tematikou „Stadtfilme“.

Sixpackfilm – Kino ONLINE
Sixpackfilm přesunul své filmové projekce, které se konají každé pondělí ve vídeňském Metrokinu, na Vimeo. Od 6.4. 2020 jsou tyto projekce po celém světě bezplatně přístupné na Vimeu Sixpacku každé pondělí mezi 7:00 a 11:00 (SEČ). Jazyková verze: bez dialogu nebo v němčině, většinou bez titulků.

My Darling Quarantine Short Film Festival - Online festival krátkých filmů
Ruší se festivaly, kina musela zavřít a všichni jsou v karanténě: Jako součást platformy „Talking Shorts“ proto vznikl online festival krátkých filmů My Darling Quarantine. Kurátorky a kurátoři festivalů krátkých filmů z Vídně, Cannes, Benátek, Locarna, Berlína a Drážďan společně vybrali kolekci krátkých filmů. Každý týden je představeno sedm nových krátkých filmů. Publikum může hlasovat pro svůj oblíbený film a peněžním darem podpořit organizaci Lékaři bez hranic a ty festivaly, které zrušení nejvíce postihlo.
Filmy jsou dostupné po celém světě na: My Darling Quarantine Short Film Festival
Za Rakousko se na sestavení programu a spuštění online festivalu krátkých filmů podílel festival VIS Vienna Shorts, ktrerý je dlouhodobým partnerem rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA) v oblasti krátkých filmů a provádí předvýběr filmů pro nominaci na Rakouskou filmovou cenu v kategorii Nejlepší krátký film. Pod názvem Přehlídka rakouských krátkých filmů je tento předvýběr každoročně prezentován v rámci sítě BMEIA v zahraničí.

ORF.at: „Online koronavirový kulturní kalendář nabitý k prasknutí“
Článek s přehledem online nabídek rakouských kulturních institucí napříč všemi žánry

Creative Austria: Rakouský online průvodce uměním a kulturou na internetu
Online tipy z oblasti filmu, literatury, hudby, médií, podcastů, umění & designu.
(Pouze v němčině.)

#AustriaKulturDigital

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908737571193
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ