Rakouské kulturní fórum v červenci a srpnu 2024

Pozdrav ředitelky

online

© Österreich Werbung / Tourismus Salzburg GmbH

Vážení a milí přátelé Rakouského kulturního fóra v Praze!

I během letních prázdnin Vám nabízíme pestrý kulturní program, na který Vás tímto srdečně zveme.

Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST pořádá jako každý rok letní filmovou přehlídku s názvem DAS SOMMERKINO. V oblíbených pražských letních kinech na Vás čekají nejúspěšnější filmy uplynulých festivalových ročníků, mimo jiné historické drama Alma a Oskar nebo nízkorozpočtová satira Bytná.

Letní měsíce jsou vhodnou příležitostí pro krátké výlety za kulturou. V Alšově jihočeská galerii v Hluboké nad Vltavou právě probíhá výstava Let it grow again!, která vznikla ve spolupráci s Rakouskou galerií Belvedere ve Vídni. U příležitosti 300. výročí narození rakouského barokního umělce Franze Antona Maulbertsche můžete v kroměřížském Arcibiskupském zámku obdivovat jeho výmalbu Manského sálu. V Opavě bude představeno dílo rakouského zvukového umělce a skladatele Petera Ablingera. A v naší galerii na Jungmannově náměstí je i nadále k vidění výstava fotografií Christine de Grancy Vypůjčení bohové, kamenní Vídeňané.

Rakouská hudební scéna je letos zastoupena i na místních festivalech. Vídeňská jazzová kapela kry v polovině července zahraje obyvatelům Brna v rámci festivalu Bohemia JazzFest. 24. ročníku festivalu Ha-Makom v Holešově se zúčastní salcburské trio Klezmer Connection Trio a oživí tak bohatou židovskou historii a kulturu tohoto moravského města.

Pokud byste si během prázdnin chtěli zlepšit své znalosti němčiny, nezmeškejte nabídku Österreich Institutu Brno, která zahrnuje i praktické jazykové kurzy online.

Přeji Vám příjemné léto a těším se na viděnou v září.

Vaše Denise Quistorp
ředitelka

novinky

Uzavření knihovny Rakouského kulturního fóra v Praze
V průběhu letních prázdnin 2024 bude knihovna RKF od 29.7.2024 do 16.8.2024 uzavřena. Od 19.8.2024 můžete navštívit knihovnu opět v běžné otevírací době. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Letní kurzy němčiny
Österreich Institut Brno nabízí širokou nabídku letních kurzů. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ