Rakouské kulturní fórum v květnu 2022

Pozdrav ředitele

online

© Österreich Werbung / Andreas Tischler

Vážení přátelé Rakouského kulturního fóra!

Je pro mne velkým potěšením a úlevou, že Vás jménem Rakouského kulturního fóra konečně mohu přivítat v našem měsíčním newsletteru bez jakýchkoli odkazů na pandemická opatření.

Jarní program je bohatý na různé hudební události, od opery přes jazz až po současnou hudbu. Vychutnat si je můžete například na Budweiser Maifestu nebo v Praze v DOX+, kde v rámci mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro vystoupí „ensemble-in-residence“ Klangforum Wien. Těžištěm koncertního programu je dílo rakouské skladatelky Olgy Neuwirth, letošní „composer-in-residence“ Prague Offspring.

Rakouský film Vám nabízíme u příležitosti 29. ročníku Febiofestu, významného mezinárodního filmového festivalu v Praze, na  Anifilmu 2022 v Liberci a na festivalu Elbe Dock v Ústi nad Labem. Zlinfest - Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež by mohl zaujmout i nejmladší přátele Kulturního fóra.

Naše úspěšná série podcastů o rakouské literatuře "RakLit: Vážně? Nevážně?" bude tento měsíc věnována Arthuru Schnitzlerovi. Další akce a podrobné informace najdete v tomto newsletteru nebo na naší průběžně aktualizované domovské stránce. Užijte si pestrý kulturní program Rakouského kulturního fóra ve voňavém měsíci květnu.

Andreas Schmidinger
ředitel

novinky

Zahraniční stipendium filmového umění BMKOES
Uzávěrka přihlášek: 6.6.2022. Další informace v němčině

DESIGNBLOK Diploma Selection 2022: Open Call
do mezinárodní soutěže pro absolventy magisterských oborů a bakalářských oborů. Uzávěrka přihlášek: 11. července 2022. Přihlášky a informace

Náprava budoucnosti – Globální casting nových nápadů
Rádio Ö1 hledá inovativní nápady, koncepty a projekty pro svět zítřka. Přihlášky zde

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2022 | Impressum | T16530644260763
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ