Rakouské kulturní fórum v květnu 2024

Pozdrav ředitelky

online

© Österreich Werbung / Michael Stabentheiner

Vážení a milí přátelé Rakouského kulturního fóra v Praze!

S květnem přichází dlouho očekáváné kulturní události, na které Vás chceme srdečně pozvat:

1. května si Česko připomíná 20 let od vstupu do Evropské unie. I my se připojujeme k oslavám! Pětidenní festival United Islands of Prague oslaví s mezinárodní hudební účastí rozšíření EU o desítku nových členských států. V rámci oslav pod širým nebem vystoupí i úspěšná rakouská popová skupina DIVES.

Již několik měsíců s napětím očekáváme konec května. Od 23. do 26. května se totiž bude konat mezinárodní knižní veletrh Svět knihy. Literární program Das Buch, který již 17 let připravujeme ve spolupráci s místním Goethe Institutem a Švýcarským velvyslanectvím, je letošním čestným hostem veletrhu. Je pro nás skutečně velkou ctí a také potěšením, že českému publiku budeme moci představit to nejlepší z aktuální německojazyčné literatury a že v Praze přivítáme dvě desítky autorek a autorů z Německa, Rakouska a Švýcarska. Program Das Buch, který zahrnuje i bohatý doprovodný program, představuje platformu pro literární, profesní i osobní setkávání. Řada pořadů bude zároveň věnována nejslavnějšímu pražskému spisovateli Franzi Kafkovi. Již brzy si totiž připomeneme 100 let od jeho úmrtí.

O všech akcích a spolupracích, které se nejen v Česku konají u příležitosti letošního Kafkova jubilea, informuje platforma Kafka 2024. Zůstaňte v obraze! Také Rakouské kulturní fórum plánuje v červnu a na podzim program věnovaný Franzi Kafkovi.

Další tipy na kulturní události, které mají vazbu na Rakousko, nabízíme v aktuálním newsletteru a jako vždy na našich sociálních sítích.

Těším se na viděnou na některém z pražských ostrovů či u stánku Das Buch a přeji Vám do té doby vše dobré.

Vaše Denise Quistorp
ředitelka

novinky

Uzavření knihovny Rakouského kulturního fóra v Praze
V průběhu letních prázdnin 2024 bude knihovna RKF od 29.7.2024 do 16.8.2024 uzavřena. Od 19.8.2024 můžete navštívit knihovnu opět v běžné otevírací době. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Letní kurzy němčiny
Österreich Institut Brno nabízí širokou nabídku letních kurzů. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ