Rakouské kulturní fórum v listopadu 2023

Pozdrav ředitele

online

(C) Österreich Werbung / Roman Huber

Vážení přátelé Rakouského kulturního fóra!

Nový měsíc započneme s dlouho očekávanou výstavou Touch Nature. Multimediální výstava byla k vidění již v několika rakouských kulturních fórech v Evropě a USA. Prezentuje rozmanitá díla rakouských a českých umělkyň a umělců, která tematizují důsledky antropocénu.

Na začátku měsíce také pokračuje 17. ročník festivalu německy mluvených filmů DAS FILMFEST v Brně a Olomouci. Nenechte si ujít možnost zhlédnout cenami ověnčené rakouské filmy Eismayer a Elfriede Jelinek – Jazyk urvaný ze řetězu.

V listopadu se rovněž koná 28. Pražský divadelní festival německého jazyka. Pražskému publiku letos představí mimo jiné inscenaci vídeňského Volkstheater Die Scham od nositelky Nobelovy ceny Annie Ernaux.

Rakouský institut Brno v listopadu zve na 37. dlouhou noc krátkých textů. V Rakouském kulturním fóru v Praze bude představen český překlad díla Friederiky Mayröcker … A zatřásla jsem miláčkem v podání samotných překladatelek.

V naší budově na Jungmannově náměstí se budou konat také dvě výjimečné hudební akce. Přednáška rakouského dirigenta Andrease Stoehra o opeře Christopha Willibalda Glucka Ezio a koncert mladého souboru Trio Klavis, které zhudebnilo básně rakouského spisovatele Petera Turriniho. Pro fanoušky alternativní hudby je zde Festival Alternativa v pražské MeetFactory, s hudebnicemi a hudebníky z Rakouska.

Přeji Vám příjemné a rozmanité kulturní zážitky a těším se na další setkání!

Andreas Schmidinger
ředitel

novinky

Uzavření knihovny
Milí přátelé Rakouského kulturního fóra! Z technických důvodů je knihovna RKF dnes 30.11.2023 a zítra 1.12.2023 zavřená. Od 4.12.2023 můžete navštívit knihovnu opět v běžné otevírací době. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Rakouské kulturní fórum nabízí placenou stáž
studentům a mladým akademickým pracovníkům na dobu dvou až tří měsíců. Přihlášku (motivační dopis a životopis v tabulkové podobě) zasílejte na adresu: info@rkfpraha.cz. Informace v němčině najdete zde.

Uzavření galerie a knihovny v době Vánočních svátků
V době vánočních svátků a Nového roku jsou galerie a knihovna RKF od pondělí 25.12.2023 do pondělí 1.1.2024 zavřené. Od úterý 2.1.2024 můžete opět navštívit galerii a knihovnu v běžné otevírací době. Přejeme Vám krásné svátky a těšíme se na Vaši návštěvu v novém roce!

Podání přihlášky PRO SCIENTIA stipendia 2024/25
Stipendia nabízejí studentům a absolventům všech studijních oborů, kteří se chtějí věnovat akademické nebo umělecké kariéře, možnost mezioborové diskuse a navazování kontaktů. Uzávěrka přihlášek: 15. prosince 2023. Více informací

Náprava budoucnosti – Globální casting nových nápadů
Rádio Ö1 hledá inovativní nápady, koncepty a projekty pro svět zítřka. Přihlášky zde

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2023 | Impressum | T17013428517368
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ