Rakouské kulturní fórum v listopadu 2023

Pozdrav ředitele

online

(C) Österreich Werbung / Roman Huber

Vážení přátelé Rakouského kulturního fóra!

Nový měsíc započneme s dlouho očekávanou výstavou Touch Nature. Multimediální výstava byla k vidění již v několika rakouských kulturních fórech v Evropě a USA. Prezentuje rozmanitá díla rakouských a českých umělkyň a umělců, která tematizují důsledky antropocénu.

Na začátku měsíce také pokračuje 17. ročník festivalu německy mluvených filmů DAS FILMFEST v Brně a Olomouci. Nenechte si ujít možnost zhlédnout cenami ověnčené rakouské filmy Eismayer a Elfriede Jelinek – Jazyk urvaný ze řetězu.

V listopadu se rovněž koná 28. Pražský divadelní festival německého jazyka. Pražskému publiku letos představí mimo jiné inscenaci vídeňského Volkstheater Die Scham od nositelky Nobelovy ceny Annie Ernaux.

Rakouský institut Brno v listopadu zve na 37. dlouhou noc krátkých textů. V Rakouském kulturním fóru v Praze bude představen český překlad díla Friederiky Mayröcker … A zatřásla jsem miláčkem v podání samotných překladatelek.

V naší budově na Jungmannově náměstí se budou konat také dvě výjimečné hudební akce. Přednáška rakouského dirigenta Andrease Stoehra o opeře Christopha Willibalda Glucka Ezio a koncert mladého souboru Trio Klavis, které zhudebnilo básně rakouského spisovatele Petera Turriniho. Pro fanoušky alternativní hudby je zde Festival Alternativa v pražské MeetFactory, s hudebnicemi a hudebníky z Rakouska.

Přeji Vám příjemné a rozmanité kulturní zážitky a těším se na další setkání!

Andreas Schmidinger
ředitel

novinky

Uzavření knihovny Rakouského kulturního fóra v Praze
V průběhu letních prázdnin 2024 bude knihovna RKF od 29.7.2024 do 16.8.2024 uzavřena. Od 19.8.2024 můžete navštívit knihovnu opět v běžné otevírací době. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Letní kurzy němčiny
Österreich Institut Brno nabízí širokou nabídku letních kurzů. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ