Rakouské kulturní fórum v září 2021

Pozdrav ředitele

online

© Österreich Werbung/Sebastian Stiphout

Milí přátelé Rakouského kulturního fóra!

Dovoluji si Vás po letní přestávce srdečně pozvat na náš podzimní kulturní program a těší mne, že Vás budu moci opět přivítat na akcích v našich prostorách.

Začátek zahájí koncert Tria Doblinger-Schmidinger-Neyrinck v rámci koncertní řady NASOM a následovat bude literární večer věnovaný Thomasu Bernhardovi. Koncem září se naštěstí opět koná každoroční knižní veletrh Svět knihy v Praze, a jak se již osvědčilo, můžeme Vám ve spolupráci s Goethe-Institutem a Švýcarským velvyslanectvím v rámci akce Das Buch představit rakouské autory Josefa Winklera a Jörga Piringera.

V rámci doprovodného programu pražského knižního veletrhu a v rámci cyklu akcí EUNIC Ideas Yard: Talking about Europe se uskuteční také diskuse Zdraví, lidskost a základní lidská právaProf. Ulrike GuérotProf. Christian SchubertPharmDr. Margit SlimákováJohn Bok budou diskutovat s Danielem Kaiserem o otázce: "Jak můžeme žít skutečně humánní život jako zdravé lidské bytosti v dnešním a zítřejším světě?"

Kromě toho můžete během celého září v naší galerii navštívit rozšířenou výstavu Emanuela Jesse: accidentally beautiful.

Přesná data a detaily jednotlivých akcí najdete v tomto Newsletteru případně na našem průběžně aktualizovaném webu. Dovoluji si Vás upozornit, že účast na akcích v budově Kulturního fóra je možná pouze po písemném přihlášení a prosím Vás, abyste stále co nejpřísněji dodržovali bezpečnostní protiepidemická opatření.

Těším se na shledanou…

Andreas Schmidinger
ředitel

novinky

ÖAV stipendia pro mladé vědkyně a vědce
Termíny podávání přihlášek: DOC-Stipendium do 15. září 2021. Délka stipendia 24,30 nebo 36 měsíců. DOC-team-Stipendium do 31. října 2021. Délka stipendia maximálně 36 měsíců. Post-DocTrack-Program do 15. listopadu 2021. Délka stipendia 3 až 12 měsíců. Mladí Pos-Docs (Oblast humanitních a sociálních věd) Call for APART-GSK do 20. října 2021. Délka stipendia 24, 36 nebo 48 měsíců. Další informace

Znovuotevření galerie a knihovny
Od pondělí 10. května 2021 se pro Vás znovu otevřely galerie a knihovna Rakouského kulturního fóra. Otevírací doba knihovny: Po–Pá: 10:00–13:00 a 14:00–16:00. Otevírací doba galerie: Po-Pá: 10:00-17:00. Jste srdečně zváni.

Náprava budoucnosti – Globální casting nových nápadů
Rádio Ö1 hledá inovativní nápady, koncepty a projekty pro svět zítřka. Přihlášky zde

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2021 | Impressum | T16328567474139
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ