Rakouské kulturní fórum v květnu 2020

online

Haldensee-Tannheimer-Tal © Oesterreich-Werbung_Achim-Meurer

Vážení přátelé Rakouského kulturního fóra v Praze,

doufám, že se Vám i všem Vašim blízkým stále daří dobře a že si můžete užívat první krásné jarní dny. Zdá se, že současná výjimečná situace, zvláště v oblasti kultury, ještě nějakou dobu potrvá, stále více akcí se přesouvá do virtuálního prostoru nebo na podzimní termíny. RKF předběžně zůstane i v květnu pro veřejnost uzavřeno. Stejně jako ostatní rakouská kulturní fóra po celém světě bychom Vám i my v duchu motta #AustriaKulturDigital chtěli také tento měsíc představit zajímavou online kulturní nabídku:

Hostování vídeňského Volkstheateru s inscenací Štěstí a pád krále Otakara patřilo k vrcholům loňského Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Online premiéry záznamu této inscenace se můžete zúčastnit od 29.4. počínaje 18 hodinou do 30.4. do 18 hodin na webu nachtkritik.de a v live chatu diskutovat s herci a divadelníky. Doufáme, že se tato informace dostane k většině z Vás včas.

Hudební příznivce chceme upozornit na Saturday Night Sitar Session muzikanta Klause Falschlungera, který Vás 2. 5. zve k sobě domů na virtuální živý koncert.

Ještě do 22. 5. máte každý pátek možnost se společně s umělkyní Katharinou Stadler zúčastnit komentované online prohlídky její výstavy ID-FI v galerii RKF. Všechna dosavadní videa najdete na našem YouTube kanálu.

Těm z Vás, kteří hovoří anglicky, bych rád doporučil prezentaci Chrise Prechta o znovupropojení architektury a zemědělství. Tento mladý rakouský architekt na loňském ročníku festivalu reSITE doslova nadchl publikum. Dezeen Virtual Design Festival dává jeho vystoupení v rámci Dne reSITE k dispozici online.

Pro filmové fanoušky: Na platformě VOD DAFilms je v současné době k dispozici více než 100 rakouských filmů nebo koprodukcí. Zastoupeni jsou velikáni rakouského dokumentárního filmu jako Michael Glawogger, Nikolaus Geyrhalter a Ruth Beckermann a mnozí další. S účtem na Facebooku lze většinu filmů v České republice streamovat zdarma pomocí možnosti „Sdílej a sleduj zdarma“. Několik vybraných filmů (např. Moje žádná rodina) představujeme také zvlášť v našem přehledu filmových akcí.

Doufám, že si každý z Vás z naší nabídky nějaký ten tip vybere. Zároveň Vám přeji, abyste tuto dobu, která mnohé přiměla do jisté míry zvolnit tempo, mohli ke svému prospěchu co nejvíce využít i „offline“.

I když není osobní kontakt v této situaci možný, je Vám celý tým Rakouského kulturního fóra pro Vaše případné dotazy a připomínky k dispozici ať již elektronicky či telefonicky. Byl bych rád, kdybyste s námi zůstali i nadále v kontaktu prostřednictvím webu nebo Facebooku, které pro Vás neustále aktualizujeme.

Pevně věřím, že Vám už brzy budu moci oznámit, že se RKF vrací ke svému běžnému provozu; náš každodenní život se vrátí do normálních kolejí a budeme se moci opět setkávat osobně. Do té doby Vám všem z celého srdce přeji já i celý tým RKF, abyste zůstali zdraví.

Andreas Schmidinger
ředitel

novinky

Knihovna RKF v omezeném provozu
Knihovna Rakouského kulturního fóra v Praze zůstane ještě nějakou dobu pro veřejnost uzavřena. I přesto Vám nabízíme možnost výpůjčky médií z našeho fondu (viz online katalog). Své požadavky na výpůjčku můžete zasílat na jakubcova@rkfpraha.cz. My Vás budeme následně kontaktovat a domluvíme se s Vámi na předání výpůjček. S vracením vypůjčených knih prosím počkejte, až bude provoz knihovny plně obnoven. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. června 2020.

Designblok 2020 vyhlašuje Open Call k připravované výstavě DESIGN HELPS
Deadline pro zaslání projektů: 30.6. 2020. Vice informací

Cena Intercultural Achievement Award 2020
rakouského Spolkového ministerstva pro evropské a mezinárodní záležitosti (BMEIA): Ucházet se mohou projekty mezinárodní výměny zaměřené na oblasti umění/kultura, mládež, lidská práva, Global Citizenship Education a integrace. Uzávěrka přihlášek: 15.06.2020. Více informací

IFK Senior a Research Fellowships 2021/22
vypisuje Mezinárodní výzkumné středisko kulturních věd na univerzitě umění Linec / Vídeň. Uzavěrka přihlášek: 2.8.2020. Další informace (v angličtině)

Galerie a knihovna RKF jsou až do odvolání uzavřeny.
V důsledku nařízení českých úřadů v souvislosti s pandemií koronaviru jsou galerie a knihovna RKF až do odvolání uzavřeny. Prosíme Vás tedy o pochopení, že jsme bohužel nuceni akce zrušit či přesunout na pozdější termín. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na našem Facebooku.

Newsletter IDU: Kultura v karanténě
Mimořádný zpravodaj Kultura v karanténě Institut umění – Divadelního ústavu. Informace a přihlášení

Österreich Institut Brno vyučuje online
Aktuální informace na Facebooku Österreich Institutu Brno

Přípravný kurz na DFP-RI
Diplomatická akademie ve Vídni nabízí od 14. do 19. září 2020 přípravný kurz na DFP-RI – Diplôme de Français Professionnel des Relations Internationales. Uzávěrka přihlášek: 30. červen 2020 další informace

Rakouská stipendia na léto 2020 a na školní rok 2020/21
pro zahraniční studenty, absolventy a vědce: Franz Werfel Stipendium, Richard Plaschka Stipendium, Ernst Mach Stipendium. Vyhlášení stipendií v Rakouské databázi stipendií a podpory výzkumu www.grants.at (německy a anglicky).

Seminární program 2020 Kultury a jazyka
Kultura a jazyk je program rakouského Spolkového ministerstva školství, vědy a výzkumu (BMBWF) a každoročně nabízí kromě celosvětově pořádaných Dnů Rakouska také mezinárodní semináře dalšího vzdělávání pro učitele němčiny jako cizího jazyka v Rakousku. Další informace

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2020 | Impressum | T15908709870136
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

YouTube Facebook RSS
DE / CZ