Rakouské kulturní fórum v září 2023

Pozdrav ředitele

online

(C) Österreich Werbung / Harald Eisenberger

Vážení přátelé Rakouského kulturního fóra!

Po letní přestávce se opět vracíme s pestrým kulturním programem.

Rakouské kulturní fórum pro Vás připravilo dvě akce, jejichž tématem jsou ženy a jejich nejen umělecká činnost. V rámci komentované procházky se můžete vydat po stopách pražských dámských spolků na přelomu století. Violoncellový koncert spojený se čtením připomene hudební a literární díla významných Rakušanek.

Nová výstava v Národní galerii Akvarel mezi Prahou a Vídní představuje unikátní díla vídeňských a pražských umělkyň a umělců 19. století. Výstava se zaměřuje nejen na tuto specifickou malířskou techniku, ale také na uměleckou výměnu mezi oběma metropolemi.

Se současnými rakouskými spisovateli se můžete setkat v rámci autorských čtení v Praze a Olomouci. Tonio Schachinger a Greta Maria Pichler přednesou ukázky ze své aktuální tvorby. Hudbu rakouských skladatelů si můžete poslechnout na koncertech v Jihlavě a Praze.

Nevšední zážitek slibuje módní přehlídka WE'RE NEXT, v rámci níž své návrhy a kolekce předvedou i studující vídeňské Univerzity užitého umění.

Na konci měsíce se Rakouské kulturní fórum zúčastní již tradičních akcí, které vznikají ve spolupráci s ostatními kulturními instituty. S inspirující evropskou literaturu se můžete seznámit během Noci literatury. V rámci Evropského dne jazyků můžete s námi prohloubit své znalosti němčiny nebo objevovat nové jazyky.

Přejeme Vám příjemnou zábavu při všech nadcházejících kulturních setkáních a těšíme se na viděnou!

Andreas Schmidinger
Ředitel

novinky

Placená stáž podzim 2024
Rakouské kulturní fórum v Praze nabízí studujícím a mladým akademičkám a akademikům možnost placené stáže v období září-listopad 2024 na dobu dvou až tří měsíců. Přihlášku (strukturovaný životopis a motivační dopis) zašlete do 30.6.2024 na adresu: prag-kf@bmeia.gv.at. Informace v němčině najdete zde.

Letní kolegium České Budějovice
Letní kolegium České Budějovice zve studující z Česka a Rakouska na bohatý jazykový a kulturní program v období 8.-27.7.2024. Uzávěrka přihlášek: 20.5.2024. Více informací

Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024 | Impressum | T17160497058167
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, info@rkfpraha.cz

Instagram YouTube Facebook RSS
DE / CZ